Rynek budowlany

Jak zaplanować niedrogi remont domu?

Jak zaplanować niedrogi remont domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkając w starym domu, musimy liczyć się z tym, że jego izolacja nie należy do najlepszych. Zadbanie o nią może się okazać znakomitym pomysłem, gdyż pozwoli nam to zaoszczędzić duże pieniądze na ogrzewaniu, a także zmniejszyć ryzyko pojawienia się zawilgoceń i innych problemów związanych z niedostatecznym dociepleniem naszego domu. Jak zaplanować tani remont domu, który zapewni nam komfort?

Tanie ocieplanie domu – jaki materiał będzie najlepszy?

Zgodnie z przepisami współczynnik przenikania ciepła przez zewnętrzne ściany budynku nie może przekraczać 0,23 W/(m2·K). Warunek ten można osiągnąć, stosując ocieplenie o grubości około 15 cm. Warto jednak zdecydować się na nieco większą inwestycję i uwzględnić to, że koszty ogrzewania z roku na rok są coraz większe. Obecnie koszt za 100 m2 styropianu o grubości 10 cm to około 2000 złotych. Cena styropianu o grubości 20 cm to około 3500 złotych. Różnica ta zwróci nam się już po 2-3 latach.

Ocieplanie styropianem ma także dużo innych zalet. Robota ta jest bardzo prosta i można ją wykonać samemu, co pozwoli zaoszczędzić na wynajęciu pracowników. Styropian fasadowy po prostu przykleja się do ścian lub przytwierdza do nich kołkami. Jest to cała praca, którą musimy wykonać.
Można zdecydować się także na ocieplanie ścian przy użyciu wełny mineralnej, ale musimy liczyć się z tym, że będzie to nieco droższa alternatywa. Jeśli zależy nam na jak największym cięciu kosztów, styropian będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest on także najbardziej uniwersalny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*