Biznes i finanse

Jak zwiększyć użyteczność witryny audytem UX – UX dla początkujących

Jak zwiększyć użyteczność witryny audytem UX – UX dla początkujących
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

UX dla początkujących to przewodnik dla tych, którzy chcą zacząć z UX. Zawiera przegląd, jak przeprowadzić audyt UX, a także wprowadzenie do koncepcji projektowania doświadczeń użytkownika. Pod koniec tej książki dowiesz się, czym jest UX i jak może pomóc Twojej witrynie.

Pierwszym krokiem do stworzenia przyjaznej dla użytkownika strony internetowej jest działanie z audytem UX. Audyt UX pomoże Ci określić, czego użytkownicy potrzebują od Twojej witryny i jak obecnie z niej korzystają. Dzięki temu uzyskasz wgląd w to, gdzie można wprowadzić ulepszenia, aby Twoja witryna stała się bardziej użyteczna i wydajna dla odbiorców.

Ta książka zawiera wprowadzenie do koncepcji projektowania doświadczeń użytkownika, dzięki czemu możesz wpaść na pomysły, jak poprawić użyteczność witryny bez konieczności przeczytania książki. Jest to świetne wprowadzenie do dziedziny projektowania doświadczeń użytkownika i jest idealne dla studentów lub osób, które są nowe w tej dziedzinie.

Dlaczego użyteczność witryny ma znaczenie?

Wraz z rosnącą liczbą serwisów internetowych, użyteczność serwisu stała się istotnym problemem dla firm. Znaczenie użyteczności strony internetowej to nie tylko doświadczenie klienta, ale także lojalność konsumentów.

Firmy z przyjaznymi dla użytkownika stronami internetowymi mają na dłuższą metę przewagę nad konkurencją. Na użyteczność stron internetowych wpływa sześć czynników: 

– Architektura informacji 

– Projektowanie wizualne 

– Układ treści 

– Testowanie dostępności i użyteczności 

– Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) 

– Projektowanie i strategia mobilnej strony internetowej. 

Celem strony internetowej jest zagwarantowanie komfortowego doświadczenia dla każdego użytkownika podczas przeglądania. Strona została zaprojektowana tak, aby była przyjazna dla użytkownika. Treść jest zorganizowana w taki sposób, aby użytkownik mógł z łatwością znaleźć to, czego szuka – są to założenia optymalnego działania UX.

Jak przeprowadzić audyt UX?

Działanie z audytem UX nie jest łatwe i wymaga dużo czasu i wysiłku. Jednak jest to coś, co każda firma powinna zrobić, aby poprawić współczynniki konwersji swojej witryny.

Z audytem UX uzyskamy kompleksową ocenę użyteczności, dostępności i doświadczenia użytkownika na stronie internetowej. Proces polega na zbieraniu informacji ze strony internetowej, przeprowadzaniu wywiadów z użytkownikami, analizowaniu danych z narzędzi analitycznych oraz przeprowadzaniu innych badań.

Audyty ux online są przeprowadzane przez oprogramowanie, które ocenia strony internetowe pod kątem ich użyteczności i dostępności. Pomaga firmom identyfikować obszary, w których mogą poprawić współczynniki konwersji swoich witryn, identyfikując problemy, które wpływają na wrażenia użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*