Człowiek i styl

Jaka karma dla psa jest zdrowa?

Jaka karma dla psa jest zdrowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzajów karm dla psów jest bardzo wiele. Dużo osób podaje gotową karmę suchą i mokrą, a część gotuje „domowe” jedzenie i uzupełnia dietę psa karmą suchą, która wzbogacana jest o składniki odżywcze, minerały i witaminy, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju psa i wzrostu zwłaszcza u szczeniaków ras dużych, które przez pierwszy rok intensywnie rosną i potrzebują bardzo dużo minerałów.

Zdrowe odżywianie u psa

Psy tak samo jak ludzie mogą mieć alergie pokarmowe. Najczęściej nietolerowane są zboża i produkty mleczne. Dostępna jest karma dla psa bezglutenowa, która nie zawiera zbóż, a oparta jest na przykład o ryż, który nie wywołuje alergii pokarmowych i może być stosowany jako karma nawet dla szczeniaków.

Warto czytać opakowania karm, ponieważ zawsze na nich jest napisany skład oraz są dodatkowe informacje takie jak „karma bez glutenu” czy też choćby bez GMO, bez nabiału, z zawartością witamin i minerałów. Brak glutenu w karmie u psa nie ma negatywnych skutków. Nie jest to jeden ze składników odżywczych, który trzeba czymś zastępować. Taką bezzbożową karmę możecie nabyć m.in. na https://empireshop.pl/karma-dla-psow/bezzbozowa.

Kiedy zmienić karmę u psa?

Bardzo często szczeniaki przywiezione do nowego domu mają problemy z brzuszkiem. Jeśli nie mijają po 2 tygodniach lub interwencji weterynarza warto sprawdzić czy pies nie ma alergii pokarmowej lub też zaobserwować po jakiej karmie lub składnikach problemy z trawieniem się pojawiają.

Także u starszych psów może wystąpić nietolerancja na jakiś składnik co wywoła problemy z trawieniem. W takich sytuacjach warto ograniczyć pokarm alergogenny i podawać psu gotowe karmy bez alergenów lub jedzenie oparte o jak najprostsze i najmniej przetworzone składniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*