Biznes i finanse

Jakich formalności należy dopełnić przed wzięciem kredytu hipotecznego?

Jakich formalności należy dopełnić przed wzięciem kredytu hipotecznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup nieruchomości to spore wyzwanie. Znalezienie idealnego mieszkania czy domu wymaga bowiem od nas dużo wysiłku i czasu. Kolejną trudnością na drodze do wymarzonego lokum jest zgromadzenie środków finansowych na ten cel. Pomóc w tym może kredyt hipoteczny, na który decyduje się większość kupujących.

W kierunku marzeń

Wzięcie kredytu hipotecznego wiąże się z pewną ilością formalności, jakich musimy dopełnić. Oczywiście najważniejsze będzie tutaj przygotowanie stosownych dokumentów. Niezbędne mogą okazać się nasz dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość. Poza tym bank będzie od nas wymagał również dostarczenia pism, które potwierdzą nasze źródła dochodów jak np.: zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta za ostatnie miesiące, PIT-37 oraz umowa o pracę.

W trakcie ubiegania się o kredyt na mieszkanie istotną kwestią będzie także wycena nieruchomości, przeprowadzona przez rzeczoznawcę majątkowego. Stanowi to niezbędny element określenia naszej zdolności kredytowej. W tym przypadku banki bardzo często zlecają wycenę przez swoich rzeczoznawców. Niemniej jednak z naszego punktu widzenia, wynajęcie specjalisty we własnym zakresie np. korzystając z oferty dostępnej na stronie: http://prowert.pl/oferta/wycena-mieszkania/, będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Wówczas to my pozostaniemy właścicielami wszystkich dokumentów potwierdzających wartość nieruchomości. Warto zatem ułatwić sobie proces zakupu mieszkania poprzez odpowiednie przygotowanie. W ten sposób będziemy mogli szybciej cieszyć się z naszego wymarzonego lokum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*