Jakie efekty dają ćwiczenia z gumą?

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie wzrosła liczba osób podejmujących regularną aktywność fizyczną w trosce o swoje ciało i zdrowie. Aby je skutecznie wzmocnić oraz wysmuklić, warto nie tylko biegać czy podnosić ciężary, ale również stosować różnorodne przyrządy intensyfikujące efekty wysiłku. Doskonałym przykładem jest specjalna guma oporowa mini band w formie elastycznej taśmy, zakładana na poszczególne części ciała podczas wykonywania konkretnych ćwiczeń. Jej cena wynosi zazwyczaj od 20 do 60 zł – w zależności od producenta oraz grubości i szerokości.

Prosty sposób na idealną sylwetkę

Ćwiczeń z gumami mini band są setki, ale najpopularniejsze to wyprosty nóg w klęku, wyprosty ramion w trakcie wyskoku, skręty w siadzie, a także unoszenie ramion. Przyrząd ten wytwarza podczas wykonywania danej czynności znaczny opór, dzięki czemu w większym stopniu angażowane są wybrane partie mięśni. Jest to idealna alternatywa dla wszystkich aktywnych osób, które nie przepadają za używaniem dodatkowych obciążeń (np. hantli). Aby rezultaty były w pełni satysfakcjonujące, należy jedynie dobrać właściwy stopień oporu gumy. Efekty są w większości przypadków znakomite, a na dodatek szybko zauważalne. Zaliczamy do nich m.in.:

– idealne wymodelowanie całej sylwetki 

– znaczne wzmocnienie mięśni i zwiększenie ich objętości

– szybszą utratę zbędnych kilogramów (tkanka tłuszczowa znika w okamgnieniu) 

– lepszą przemianę materii

– poprawę kondycji i wytrzymałości 

– lepsze funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego

Osoby zainteresowane zakupem dobrej jakościowo i wytrzymałej gumy oporowej mini band, powinny koniecznie zapoznać się z ofertą tego sklepu internetowego: https://forceband.pl/powerband.

Zostaw Komentarz

4 × 5 =