Zalety ćwiczeń na drążku

Obecnie mamy do czynienia z modą na zdrowy styl życia, której niezwykle ważnym elementem jest dbanie o kondycję fizyczną. Jeśli ktoś ćwiczy głównie w domowych warunkach, to polecane są w szczególności różnorodne ćwiczenia na drążku. Pozwalają one bowiem bardzo skutecznie wyrzeźbić górną część ciała, w tym zwłaszcza mięśnie barków, pleców, ramion oraz brzucha. Wysokiej jakości drążek gimnastyczny kupimy m.in. na https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/glowna/18-drazek-gimnastyczny-zakladany-na-drabinke-fa-31.html.

Podciąganie to istotny element treningu

Podstawowym ćwiczeniem, jakie można bez problemu wykonywać na drążku jest podciąganie – zarówno tradycyjne podchwytem, jak i chwytem wąskim, przemiennym, oburącz oraz z tzw. podskokiem. Inne niezwykle ciekawe rodzaje aktywności to swobodny zwis, unoszenie nóg oraz skręt tułowia w zwisie. Efekty są zazwyczaj widoczne po dłuższym czasie, ale potrafią być naprawdę spektakularne. Wymienione ćwiczenia przede wszystkim w znacznym stopniu zwiększają masę mięśniową górnej części ciała – oczywiście w zależności od układu dłoni na drążku i partii mięśni, które są angażowane w trakcie treningu.

Poza tym pozwalają skutecznie wyszczuplić całą sylwetkę, skorygować nieprawidłową postawę ciała, wyraźnie poszerzyć ramiona, a także poprawić i wzmocnić ogólną siłę mięśni. Aby uzyskać w pełni zadowalające rezultaty, należy ćwiczyć co najmniej trzy albo cztery razy w tygodniu (przy czym minimalna liczba powtórzeń to od ośmiu do dwanaście). Dodajmy, że na rynku są dostępne nie tylko zwykłe drążki rozporowe, ale również konstrukcje rozbudowane, umożliwiające wykonywanie treningu w kilku wariantach.

Zostaw Komentarz

jedenaście + pięć =