Jakie meble powinny znajdować się w funkcjonalnym salonie?

Często się mówi, że salon to serce domu. To w nim dzieją się najważniejsze rzeczy dla rodziny. Tutaj prowadzi się rozmowy z dziećmi, ogląda telewizję, wyprawia urodziny i nierzadko je posiłki. A więc jakie meble powinny znajdować się w salonie, aby był on funkcjonalny?

Podczas urządzania mieszkania lub domu nie można zapominać o jego wizytówce- salonie. Nie możemy projektować go tylko z myślą o estetyce, ale przede wszystkim pamiętać o funkcjonalności. Wybierając meble, zwracajmy uwagę na to czy jest wygodne i ustawne.

Jak stworzyć funkcjonalny salon?

Oprócz kolorów ścian, które mogą wpływać na nasz nastrój powinniśmy wybrać meble, które będą eleganckie i wysublimowane, ale zarazem takie, których nie trzeba będzie zmieniać co rok ze względu na zmieniające się trendy. Meble salonowe powinny być tak dobrane, aby w łatwy sposób można było zmienić ich aranżację w dowolnym momencie. W przestrzeni na pewno powinna znajdować się wygodna kanapa. Jeśli powierzchnia salonu jest sporych rozmiarów, można pokusić o funkcjonalny narożnik. W salonie powinny znaleźć się meble służące do przechowywania- komody, szafki, a nawet meblościanki. Duża ilość szuflad i półek, które są głębokie i pojemne ułatwiają życie. Jest to dość istotne przy małych rozmiarach mieszkań, gdzie zawsze brakuje miejsca. Należy wykorzystać każdy centymetr powierzchni, tak by stała się funkcjonalnym miejscem w całym domu. Oczywiście salon nie może obejść się również bez ław pokojowych. Trzeba się zastanowić jaką funkcję będzie spełniać dana ława, czy będzie stołem jadalnianym, a może nawet biurkiem? Ważna jest w tym przypadku wysokość i wielkość takiego stołu.

Oczywiście oprócz mebli w salonie liczą się dodatki. Dywany, wazony, ramki na ścianach- to wszystko w sprawia, że salon staje się kompletny oraz funkcjonalny.

Zostaw Komentarz

5 × trzy =