Hobby i sport

Jakie miejsca warto odwiedzić w Łodzi?

Jakie miejsca warto odwiedzić w Łodzi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź to miasto położone w środkowej Polsce. Było ono stolica polskiego przemysłu włókienniczego oraz filmowego, a wszystko za sprawą wielu przedsiębiorstw zajmujących się produkcją odzieży oraz znanej w całym kraju, a nawet na świecie Łódzkiej Szkoły Filmowej. Jest to miasto pełne atrakcji, które sprawiają, że to miasto powinno być obowiązkowym punktem do odwiedzenia przez każdego miłośnika podróży po Polsce.

Największe atrakcje Łodzi

Pierwszym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić jest Plac Wolności, który nazywany był kiedyś Nowym Rynkiem. W jego obrębie znajduje się Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne oraz Kościół Zesłania Ducha Św. To także na nim początek ma ulica Piotrkowska, przy której zlokalizowanych jest wiele ciekawych budynków, takich jak Hotel Grand, Kamienica pod Gutenbergiem czy Esplanada, czyli jeden z najpiękniejszych secesyjnych budynków w całym mieście.

Na ulicy Piotrkowskiej znajduje się także Aleja Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy, na której można znaleźć ponad 60 gwiazd z nazwiskami najbardziej uznanych polskich reżyserów oraz aktorów, takich jak m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn czy Daniel Olbrychski. Żadna wizyta w Łodzi nie może obejść się też bez wizyty w Manufakturze, czyli centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowym, które powstało w miejscu dawnej fabryki. W tym imponujących rozmiarów kompleksie można znaleźć centrum handlowe, muzea, hotele, restauracje oraz rynek z fontanną. Więcej informacji na temat tego niesamowitego miejsca można znaleźć na stronie https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/manufaktura/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*