Hobby i sport

W jakie zakątki świata warto się wybrać w letnie dni?

W jakie zakątki świata warto się wybrać w letnie dni?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to doskonały czas na poznawanie nowych miejsc, smaków i szlaków. Korzystając z urlopu, dobrej pogody i długich godzin słonecznych, warto ruszyć przed siebie i odkryć nowe dla siebie zakątki świata. Które miejsca będą dobrym pomysłem na letni aktywny urlop? Oto kilka podpowiedzi.

Eksploruj Europę!

Gór w Europie jest co niemiara, a każde z nich oferują wspaniałe krajobrazy, które w zależności od regionu znacznie się od siebie różnią. Warto wybrać się na wędrówkę do Czarnogóry, Albanii czy Chorwacji, korzystając z oferty takiej jak: https://www.apetytnaswiat.pl/tourcat/wedrowki/ i przemierzyć dziesiątki kilometrów, chłonąć krajobrazy, a jednocześnie cieszyć oczy widokami na wybrzeże Adriatyku. Przepiękne Góry Dynarskie zapewniają cudowne panoramy i szlaki o różnym stopniu trudności. Bałkański klimat jest wyjątkowy!

Także wizyta we Włoszech dostarczy wielu niezapomnianych przygód, a wędrówki połączyć można ze wspinaniem się na ferratach nad Jeziorem Garda. Klimat północnych gór Europy, białe noce i trekking przez dzikie i surowe zakątki oferują takie kraje jak Islandia, Norwegia, Szwecja czy Irlandia. Również odwiedzenie Szkocji zapewni niezapomniane przeżycia, a wszechobecna zieleń, urwiste klify i widoki jak z bajki długo pozostaną w pamięci.

Fani wypadów na polskie szlaki, z całą pewnością będą zadowoleni z zaszycia się w magicznych Bieszczadach. To jeden z najbardziej dzikich zakątków Polski, a przemierzając tamtejsze tereny, można poczuć radość w sercu. Entuzjaści przygód i urozmaiconych o elementy wspinaczki wędrówek, zdecydowanie powinni wybrać się do Słowackiego Raju i spędzić czas na tamtejszych szlakach, które są nie tylko piękne, ale także wymagają, chociażby odrobinę odwagi, aby przejść po drabinkach czy zawieszonych nad potokiem metalowych platformach.

Tropikalne i egzotyczne klimaty

Każdy kontynent to odrębna kultura, kuchnia, a przede wszystkim krajobrazy. W zależności od upodobań można wybrać się do Ameryki Północnej i eksplorować tereny od tropikalnego Meksyku, przez bezkres dróg w USA, aż do Kanady i Alaski, które zachwycają swoją dzikością. Udać można się na koniec świata, a konkretnie do Ziemi Ognistej, gdzie czekają na przybyszy piękno natury, lodowce, dzika pustka. Świetnym pomysłem będzie także wyprawa do odległej Azji i poznanie klimatu Wietnamu i ciągnących się bez końca pól ryżowych czy wizyta w Malezji lub Indonezji i poznanie tamtejszej, tak odmiennej od naszej kultury, a ponadto możliwość wejścia na jeden z wulkanów.

Lato to również dobra pora na odwiedzenie Nepalu i odbycie trekkingu w najwyższych górach świata. Zasmakować można także Gruzji, gdzie gościnność mieszkańców i dzikość natury z całą pewnością spowodują, że wyjazd będzie niezapomniany. Fani pustynnych klimatów i bajecznych zachodów słońca odwiedzić powinni także gorącą Jordanię. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*