Jakie płytki wybrać do łazienki?

Nie każdy spędza w domu dużo swojego wolnego czasu. Jednak warto zadbać o to, żeby w domu wszystkie pomieszczenia były komfortowe i estetyczne. Trzeba zadbać o to, żeby pomieszczenia były urządzone nie tylko zgodnie z trendami, ale również zgodnie z tym, w jakich wnętrzach chce się spędzać czas. Łazienka to miejsce w domu, w którym trzeba się zrelaksować, odpocząć, nabrać siły na dalszy dzień lub po prostu pielęgnować swoje ciało. Wiele osób decydując się na urządzanie łazienki, zastanawia się nad tym, jakie płytki warto wybrać do tego wnętrza.

 

Płytki podłogowe to podstawa

 

Łazienka musi posiadać podłogę dobrej klasy. Pomieszczenie jest dość wilgotne, dlatego należy zadbać o to, żeby było łatwe w czyszczeniu i nigdzie nie pozostawała woda. Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wykończenie podłogi, będą płytki podłogowe, które można kupić w każdym sklepie wykończeniowym. Można wybrać klasyczne płytki, czyli takie, które nie mają dużych wymiarów, sprawdź np.: płytka podłogowa 20×20. Tego typu rozmiar można dostosować do różnego wzoru, dzięki czemu łazienka będzie wyglądała nowocześnie i gustownie. Nie tylko małe płytki mogą być odpowiednim elementem wykończenia. Można wybrać także te o większym wymiarze. Odpowiednie mogą okazać się płytki podłogowe 60×60. Te będą pasowały zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń.

 

Kolorystyka łazienki

 

W nowoczesnych łazienkach bardzo ważne są kolory. Odchodzi się już od klasycznych, minimalistycznych łazienek w kolorze białym. Oczywiście kolor ten jest wykorzystywany w łazienkach, jednak warto zadbać o to, żeby znalazło się tam także wiele koloru. Mogą to być kolorowe płytki podłogowe czy ścienne, a także dodatki do tego wnętrza w postaci koszyków czy dywaników.

Zostaw Komentarz

4 × 3 =