Hobby i sport

Jakie są różnice pomiędzy zwykłymi ćwiczeniami, a treningiem EMS?

Jakie są różnice pomiędzy zwykłymi ćwiczeniami, a treningiem EMS?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ćwiczenia fizyczne mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Trening zwiększa wydolność układu krwionośnego, obniża ciśnienie tętnicze krwi i poprawia funkcje poznawcze organizmu. Poza tym, aktywność ma zbawienny wpływ na leczenie nadwagi i otyłości. Tak więc, o zaletach treningu nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak zastanowić się nad tym jak trenować, żeby zmaksymalizować efekty. Przyjrzyjmy się więc rodzajom aktywności.

Zwykłe ćwiczenia

Tego typu wysiłek fizyczny jest znany i praktykowany od wielu lat na całym świecie. Ludzie uprawiają sport, żeby zadbać o zdrowie i poprawić swoje samopoczucie. Ważną zaletą jest brak konieczności zakupu specjalistycznego sprzętu. Niektóre badania wskazują nawet na to, że regularna aktywność fizyczna może wydłużyć długość życia oraz polepszyć jego jakość. Pamiętajmy jednak, żeby trenować z głową. Bez znajomości podstawowych zasad możemy nabawić się kontuzji lub obciążyć zbytnio stawy.

EMS

Elektrostymulacja mięśni podczas treningu to wciąż nowość i wiele osób nawet o niej nie słyszało. Korzysta z niej wielu sportowców i fizjoterapeutów, bo znacznie skraca czas treningu. Według specjalistów 90 minutowy zwykły trening odpowiada 30 minutom treningu EMS. Warto dodać, że taka aktywność w znikomym stopniu obciąża stawy, a więc jest dla nas całkowicie bezpieczna. Więcej o treningach z elektrostymulacją można przeczytać m.in. ze strony https://meonems.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-ems/.

Co wybrać?

W zależności od naszych preferencji wybór rodzaju treningu może być różny. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak trening EMS. Za pomocą tego typu aktywności wszystko dzieje się szybciej – spalanie cellulitu, redukcja zbędnych kilogramów oraz przebieg treningu szkieletu mięśniowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*