Jak wybierać zabawki, by nie znudziły się dziecku?

Półki w sklepach uginają się od zabawek, z których wiele to buble albo konstrukcje zapewniające dziecku rozrywkę jedynie przez krótką chwilę. Wybór konkretnego produktu jest zatem niezwykle trudnym zadaniem. Na uwagę zasługują zwłaszcza takie zabawki, które skutecznie oddziałują na wyobraźnię malucha – przykładem jest choćby auto na akumulator albo klocki pozwalające na tworzenie różnych kształtów. Ich ogromną zaletą jest to, że będą użytkowane co najmniej przez kilka kolejnych lat. 

Produkty interaktywne to strzał w dziesiątkę, choć istnieją też inne opcje 

Wybierając zabawki dla malucha, warto zwracać uwagę zarówno ma rozwiązania proste, ale ponadczasowe, jak i interaktywne. Jeśli chodzi o tę pierwszą kategorię, to najlepiej sprawdzą się tradycyjne klocki, kolorowe masy plastyczne (np. ciastolina) i przybory do malowania. Ich atrakcyjność polega na tym, że rozbudzają wyobraźnię i ciekawość w młodym człowieku, a także w dużym stopniu rozwijają w nim kreatywność.

Ogromnym powodzeniem wśród dzieciaków cieszą się też mini wersje kuchni, warsztatów czy sklepów (zestawy składające się z wielu elementów). Umożliwiają bowiem odgrywanie rozmaitych scenek z normalnego życia. Z kolei w grupie zabawek interaktywnych prym wiodą różne poruszające się pojazdy, takie jak choćby samochody i quady na akumulator. Poza tym warto zainteresować się mówiącymi robotami i lalkami oraz domkami wydającymi wiele zróżnicowanych dźwięków. Pozostałe zalecane zabawki to m.in.:

– książeczki z tzw. magicznym piórem

– baseniki z licznymi zabawkami wodnymi (np. pistolecikami)

– ścienne mapy interaktywne (m.in. ze zwierzętami czy państwami świata)

Zostaw Komentarz

jeden × 5 =