Jakimi częściami ciała zajmuje się kosmetologia estetyczna?

Czym zajmuje się kosmetologia estetyczna?

Kosmetologia estetyczna jest dziedziną  zajmującą się wysoce wyspecjalizowanymi terapiami zabiegowymi. Dzięki niej możemy cieszyć się młodą skórą oraz zdrowymi włosami, jak i paznokciami. Skupia się na płytszych warstwach skóry niż medycyna estetyczna. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do medycyny, jest ona całkowicie bezinwazyjna. W kosmetologii estetycznej wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednio dobrane kosmetyki. Często spotka się połączenie kosmetyków z dietą oraz zajęciami rehabilitacyjnymi mającymi wspomóc efekty wykonanych zabiegów.

Różni się ona od normalnej kosmetologii przede wszystkim nastawieniem na temat starzenia się skóry. Zwykła kosmetologia nastawiona jest na działania profilaktyczne oraz krótkotrwałe upiększanie ciała. Kosmetologia estetyczna natomiast ukierunkowuje się na cofnięcie efektów starzenia się skóry. Ma za zadanie  przede wszystkim odmłodzić pacjenta, jak i utrzymać ten stan jak najdłużej. Więcej na temat samych zabiegów możemy dowiedzieć się bezpośrednio na stroni https://wirtualnaklinika.pl/medycyna-estetyczna/

Zabiegi kosmetologii są dużo bardziej skomplikowane od zwykłych wizyt u kosmetyczki. Można opisać to w następujący sposób – do kosmetyczki idziemy w celu zachowania aktualnego stanu, natomiast na zabiegi kosmetologii estetycznej w celu jego poprawy.  Tutaj kosmetolog musi dokonać analizy skóry, musi określić jej stan, zaawansowanie starzenia się. Po wstępnym rozeznaniu konieczne jest odpowiednie dobranie zabiegów, indywidualne dla każdego pacjenta. Ważna jest systematyka zabiegów w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu.

Zostaw Komentarz

jeden × 1 =