Forma i zdrowie

Karmienie piersią, o czym powinniśmy pamiętać?

Karmienie piersią, o czym powinniśmy pamiętać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karmienie piersią, o czym powinniśmy pamiętać?

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia noworodków. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i UNICEF zalecają wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia i kontynuowanie karmienia piersią z odpowiednim pokarmem uzupełniającym do 2 roku życia lub dłużej.

Nie tylko dla niej, czy też niego, ale również dla Ciebie

Karmienie piersią https://milkandlove.pl/ jest dobre zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Dzięki niemu Twoja macica szybciej wraca do normalnego rozmiaru po porodzie, co może pomóc w zmniejszeniu krwawienia po porodzie. Karmienie piersią może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia związanych z karmieniem piersią zaburzeń erekcji (brak zdolności do uprawiania seksu).

Mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze, których noworodek potrzebuje do szóstego miesiąca życia. Twój organizm wytwarza siarę (pierwsze mleko), aby chronić zdrowie nienarodzonego dziecka przed urodzeniem. Siara zawiera przeciwciała, które pomagają zwalczać infekcje i choroby. Wynika z tego, że już wewnątrz organizmu wspierasz dziecko dostarczanymi mu wartościami i w ten sam sposób powinnaś mu je zapewniać po porodzie.

Karmienie piersią – o czym należy pamiętać?

1. Karmienie piersią to najlepszy sposób na dostarczenie niemowlętom składników odżywczych potrzebnych do dobrego wzrostu i rozwoju;

2. Mleko matki to najbezpieczniejszy dla dziecka pokarm;

3. Dzieci karmione piersią doświadczają infekcji rzadziej niż dzieci karmione suplementami, ale wszystkie dzieci mogą zachorować w każdej chwili, więc nie spuszczaj oczu ze swojego dziecka ani na chwilę!

4. Kiedy jesteś w ciąży lub karmisz piersią, potrzebujesz dodatkowych kalorii, aby zaspokoić potrzeby dziecka, jak również własne zapotrzebowanie na energię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*