Ogród i dom

Kiedy zdecydować się na palenie ekogroszkiem?

Kiedy zdecydować się na palenie ekogroszkiem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Początkowo surowiec ten traktowany był jako odpad powstający przy produkcji węgla kamiennego. Kiedy okazało się, że jest on znacznie bardziej przyjazny środowisku od tradycyjnego węgla, zaczął być wykorzystywany jako opał. Chociaż ekogroszkiem można palić w tradycyjnych piecach zasypowych, najlepiej wykorzystywać go w specjalistycznych kotłach z podajnikiem. Z takiego rozwiązania powinny skorzystać osoby, które szukają taniego sposobu na ogrzewanie domu.

Nowoczesne kotły wyróżniają się znakomitą sprawnością na poziomie nawet 90 procent, co sprawia, że opał jest w pełni wykorzystywany. Ekogroszek spalany w nowoczesnych piecach to jeden z najtańszych i najbardziej opłacalnych sposobów ogrzewania domu. Dzięki temu, że jest on dostępny w zamkniętych workach, nie trzeba dysponować ogromną kotłownią do jego przechowywania. Duża dostępność produktów sprawia, że w każdej chwili można uzupełnić braki np. na http://bydgoszcz.ekogroszek-workowany.pl/.

Przewaga ekogroszku nad innym opałem

Na palenie ekogroszkiem powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które chcą zamienić swój stary wysłużony piec na nowszy produkt przyjazny środowisku. W ramach walki ze smogiem wiele samorządów daje możliwość uzyskania dopłaty na nowoczesny kocioł z podajnikiem należący do piątej klasy. Tego rodzaju kocioł jest wydajny, oszczędny i łatwy w obsłudze. Użytkownik musi pamiętać jedynie o okresowym usuwaniu popiołu i uzupełnianie paliwa.

Palenie ekogroszkiem sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego. Warto także pamiętać, że ogrzewanie domu gazem ziemnym jest opłacalne jedynie przy ciepłych zimach. Jeśli temperatura spada znacznie poniżej zera, rachunki za gaz mogą drastycznie wzrosnąć. W takiej sytuacji ogrzewanie ekogroszkiem jest najlepszym rozwiązaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*