Biznes i finanse

Klejenie opakowań – jak robić to szybko i sprawnie?

Klejenie opakowań – jak robić to szybko i sprawnie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klejenie opakowań to końcowy etap produkcji tego rodzaju wyrobów. Po wycięciu gotowych elementów niezbędne jest ich złożenie i połączenie. Skuteczność i trwałość tego procesu uzależniona jest w dużej mierze od zastosowanych materiałów oraz technik łączenia. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest klejenie.

Cechy dobrego kleju

Klej wykorzystywany przy produkcji opakowań musi charakteryzować się uniwersalnością. Chociaż najbardziej popularne są opakowania papierowe lub kartonowe, stosuje się również elementy wykonane z drewna, kamienia, różnego rodzaju tkanin, a także tworzyw sztucznych. Nieustanne dobieranie kleju do materiału byłoby uciążliwe i nieefektywne, dlatego najlepiej sięgnąć po preparat, który skutecznie połączy różne powierzchnie. Istotne znaczenie ma także krótki czas potrzebny do zastygnięcia masy oraz trwałość uzyskiwanego połączenia.

Właściwości klejów dyspersyjnych

Wśród produktów przeznaczonych do klejenia opakowań na wyróżnienie zasługują kleje dyspersyjne. Są to produkty na bazie żywicy akrylowej oraz wody, w których składzie nie ma żadnych rozpuszczalników, ani innych szkodliwych substancji. Po odparowaniu wody cząsteczki żywicy zastygają, tworząc trwałe połączenie. Szczegółowe informacje na temat tego rodzaju klejów znaleźć można na stronie http://www.violetta-grafik.pl/klejenie-opakowan/. Wysokiej jakości kleje pochodzące od renomowanego producenta są neutralne dla środowiska naturalnego. Ich zaletą poza uniwersalnością, jest także niska cena, która pozwala ograniczyć koszty produkcji gotowych opakowań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*