Forma i zdrowieTechnologie & IT

Koncentrator tlenu – co warto wiedzieć?

Koncentrator tlenu – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli cierpisz na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) lub jakąkolwiek inną chorobę płuc, wiesz, że oddychanie może być bardzo trudne. Jedynym sposobem, aby to ułatwić jest użycie koncentratora tlenu. Koncentrator tlenu to maszyna, która wykorzystuje energię elektryczną do produkcji tlenu medycznego. Jest on używany w szpitalach, domach opieki i przez pacjentów w domu.

Urządzenie działa poprzez przeciąganie powietrza przez membranę lub filtr, który zawiera substancje chemiczne, które usuwają azot z powietrza, pozostawiając tlen w stanie nienaruszonym. Dzięki temu użytkownik może oddychać czystym tlenem bez konieczności oddychania przez maskę.

Koncentratory tlenu są przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań. Dzielą się one na dwie kategorie:

Koncentratory domowe

Mogą być używane w domu przez osoby, które potrzebują dodatkowego tlenu, ale nie wymagają go przez cały czas. Urządzenia te są lżejsze i mniejsze niż urządzenia klasy szpitalnej, ale mają niższe natężenie przepływu i krótszy czas pracy między ładowaniami.

Koncentratory klasy szpitalnej 

Są większymi wersjami jednostek domowych, które zapewniają większą moc i dłuższy czas pracy między ładowaniami. Ponadto mogą być wyposażone w system automatycznego podtrzymywania napięcia, dzięki czemu żadna przerwa w dostawie prądu nie spowoduje utraty dostaw tlenu uzupełniającego.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to wypożyczalnia koncentratorów tlenu Warszawa, jest miejscem, gdzie na pewno go dostaniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*