Sztuka w mieszkaniu – nie tylko w obrazach i dodatkach

Większości z nas sztuka kojarzy się głównie z tradycyjnymi obrazami oraz rzeźbami. Współcześnie skojarzenie takie jest coraz mniej prawdziwe, szczególnie w dekoratorstwie. Wciąż powstają nowe przedmioty użytkowe, abstrakcyjne grafiki i wiele innych przedmiotów dotąd nieklasyfikowanych jako sztuka. Tak więc, jakie nieszablonowe elementy wyposażenia wnętrz wybrać, aby do naszego domu wprowadzić nieco niebanalnej i nietradycyjnej sztuki?

Stoliki kawowe metalowe – przykład sztuki użytkowej

Doskonałym przykładem sztuki użytkowej mogą być stoliki kawowe z metalu. Na szczęście, już od kilkudziesięciu lat projektanci tego typu mebli stawiają na ekstrawagancje, nowoczesność oraz niepowtarzalny styl. Sprawia to, że każdy chcący udekorować swój salon, może pokusić się o użycie dekoratorskiego stolika kawowego. Oprócz oczywistych względów praktycznych będzie on również pełnił funkcję ozdoby. Co dzisiaj szczególnie ważne, ozdoby niepowtarzalnej i pokazującej styl właściciela.

Tradycyjna sztuka kontra obrazy abstrakcyjne

Abstrakcyjne obrazy na dobre zagościły na ścianach wielu domów. Minęły bowiem już czasy, kiedy taką formę sztuki mogliśmy spotkać jedynie w galeriach oraz na wystawach. Obrazy abstrakcyjne, dzięki swojej niepowtarzalności oraz głębi interpretacji mogą stanowić świetny element wystroju wnętrz, przykuwający uwagę wszystkich odwiedzających nasz gości.
Podsumowując, sztuka obecna dziś w naszych wnętrzach nie musi się opierać na tradycyjnych obrazach oraz rzeźbach. Może wciąż eksperymentować i szukać elementów dekoratorskich, które najlepiej wyrażą naszą osobowość.

Zostaw Komentarz

1 × 1 =