Kot w domu – jak zadbać o jego wygodę i bezpieczeństwo

Każdy szczęśliwy posiadacz kota wie, że jego pupil ma dwie natury – jedna sprawia, że wchodzi w interakcje z otoczeniem, druga zaś, że zaszywa się daleko od ludzkich oczu. Dlatego koty wynajdują sobie w naszym domu najróżniejsze skrytki.

Dom pełen zakamarków i niebezpieczeństw dla kota

Każdemu chyba właścicielowi zdarzało się ratować swojego pupila z opresji wyciągając go zza szafki czy z pod wanny. Jest wiele powodów, czemu koty się chowają. Czasem je coś przestraszy, innym razem szukają spokoju. Poza tym ciekawość nakazuje im wszędzie gdzie tylko jest to możliwe „wcisnąć nos”. Dlatego przezorny właściciel czworonoga powinien zabezpieczyć wszelkiego rodzaju szpary za meblami, dziury i inne dziwne miejsce, w które kot jakimś sposobem się wciśnie, ale potem ma ogromne problemy z wyjściem. Tak wygląda sytuacja choćby z przestrzenią za szafą czy lodówką, gdzie kot może wpaść (przez ciekawość bądź nieuwagę), ale już sam nie da rady wyskoczyć. Wówczas wezwie nas rozpaczliwe miauczenie, a my pośpieszymy z odsieczą.

Domek dla kota –  przytulne miejsce do wypoczynku

Skłonność kotów do chowania się wcale nie musi być dla nas utrapieniem. Wystarczy zorganizować mu odpowiednią kryjówkę. Do takich należą m.in. produkty marki Kubik domki drewniane przez nich oferowane, są dobrym rozwiązaniem dla ceniących prostotę i elegancki design. Drewno jest materiałem ekologicznym i bezpiecznym dla naszego pupila. Forma prostopadłościanów i wycięty w drewnie wzór kocich łapek, oprócz walorów dekoracyjnych, ma także aspekt praktyczny: kot, będąc w przytulnej kryjówce, może obserwować otoczenie.

Zostaw Komentarz

16 − piętnaście =