Kultura oglądania seriali a serwisy streamingowe

Niegdyś oglądanie ulubionego serialu oznaczało długie wyczekiwanie i potrzebę zarezerwowania sobie czasu o konkretnej godzinie danego dnia tygodnia. Kolejne odcinki emitowane były z tygodnia na tydzień, a ich powtórki mogliśmy obejrzeć zazwyczaj dopiero po zakończeniu bieżącej serii. Jednak wraz z rozwojem technologii pojawiło się wiele serwisów streamingowych, które błyskawicznie zyskały popularność wśród fanów seriali. Wynika to przede wszystkim z wygody. Korzystając z tego rodzaju platform, możemy obejrzeć odcinek dokładnie wtedy, kiedy chcemy i mamy ku temu sposobność – bez potrzeby dostosowywania się do ram czasowych narzuconych przez konkretny kanał.

Jak 15 lat temu wyglądało oglądanie seriali?

Jeszcze nie tak dawno temu, bo niespełna dwie dekady temu, oglądanie seriali miało zupełnie inny wymiar niż obecnie. Poszczególne odcinki były emitowane w ściśle określonych godzinach konkretnego dnia tygodnia. Miłośnicy takich seansów musieli więc zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu, dopasowując niekiedy swój plan dnia do godzin emisji. Spowodowało to utworzenie się wokół różnych tytułów ścisłej grupy fanów, którzy byli przywiązani do konkretnej marki. Udostępnianie kolejnych odcinków cyklicznie zrzeszało nawet dziesiątki tysięcy osób, które w tym samym czasie zasiadały przed odbiornikami. Po seansie natomiast wrzały przeróżne fora i grupy w mediach społecznościowych dedykowane konkretnym serialom, oczywiście w czasach, kiedy komunikacja przez Internet osiągnęła już skalę masowej epidemii. Fani tytułu dzielili się opiniami na temat wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim odcinku. Oglądanie seriali nabrało przez to charakteru kolektywnego, a wymiana wrażeń zaraz po seansie stała się nieodzowną częścią życia serialem, jak i życia jako takiego.

Takie rozwiązanie było jednak dla wielu widzów niekomfortowe. Nie zawsze mamy możliwość dopasowania swojego cyklu dnia do godziny emisji odcinka. Niekiedy jesteśmy po prostu zbyt zmęczeni lub pochłonięci czymś zupełnie innym. To właśnie było głównym powodem powstania przeróżnych serwisów streamingowych, które umożliwiają obejrzenie odcinka – a czasem nawet całego sezonu serialu – w dowolnych godzinach, którego dnia chcemy.

“Kultura serialowa”

Serie udostępniane przez serwisy streamingowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych na świecie. Po wykupieniu subskrypcji w takiej platformie mamy możliwość oglądania setek seriali bez ograniczeń. Do popularyzacji tego rozwiązania przyczynił się również rozwój technologiczny. Obecnie możemy cieszyć się seansem na dowolnym urządzeniu, które ma dostęp do sieci – może to być smartfon, tablet, laptop czy nowoczesny telewizor z funkcją Smart TV. Dzięki takiej elastyczności serwisy streamingowe wywarły mocny wpływ na popkulturę, wyznaczając nowe trendy w zakresie dostępnych dla wszystkich form rozrywki.

Tak uniwersalna propozycja bardzo szybko stała się jedną z głównych form spędzania wolnego czasu – zarówno przez starsze, jak i młodsze pokolenia. Tematyczna różnorodność pozycji, które oferowane są przez popularne serwisy streamingowe, zapewnia bardzo szeroką grupę odbiorców tej rozrywki. Użytkownicy mogą oceniać poszczególne odcinki bezpośrednio na platformie, a w mediach społecznościowych wymieniać się wrażeniami i opiniami na ich temat. Nasze nawyki w zakresie oglądania filmów i seriali na platformach streamingowych wpłynęły w bardzo dużym stopniu na rozwój kinematografii. Właściciele serwisów stwarzają możliwość rozwoju dla aktorów, reżyserów i scenarzystów, którzy mają ogromny potencjał w swojej branży. Dzięki współpracy z ogromnymi serwisami streamingowymi otrzymują oni możliwość realizacji filmów o dłuższym metrażu, a za budżet porównywalny z produkcjami kinowymi.

Indywidualna strona serwisów streamingowych

Dzięki serwisom streamingowym sam odbiór stał się bardzo indywidualny, ponieważ możemy teraz oglądać cokolwiek chcemy w dowolnej chwili i miejscu. Drugim obliczem jest charakter kolektywny tego doświadczenia i to w stopniu wyższym nawet niż miało to miejsce kiedyś. Dzieje się tak ze względu na stale rosnącą popularność mediów społecznościowych i powszechny dostęp do internetu. Rozwój branży filmowej w tą stronę pozwala nam na całkowicie indywidualny odbiór. Dzięki temu możemy stworzyć sobie własną salę kinową i cieszyć się najbardziej intensywnymi doznaniami, nawet przy oglądaniu seriali.

Wystarczy wejść na dowolną stronę z wysokiej jakości meblami, przykładowo na: https://bostonsofa.pl/. Przy pomocy kilku kliknięć możemy cieszyć się kinowym komfortem oglądania. Bez względu na to, czy wolimy dzielić seans z innymi, czy też samotnie doświadczać pełni wrażeń. Mamy możliwość dopasowania wystroju wnętrza i atmosfery w pomieszczeniu w taki sposób, aby czerpać z oglądania jak najwięcej przyjemności.

Wystarczy znaleźć odpowiedni dla siebie fotel, wchodząc na przykład na: https://bostonsofa.pl/fotele-relax-standard, aby móc czerpać garściami z najnowszych zdobyczy technologicznych; o dowolnej godzinie – na naszych własnych warunkach.

Zostaw Komentarz

jedenaście − dwa =