Taśmy klejące – zastosowanie.

Taśmy klejące są nieodzownym elementem wyposażenia nie tylko firm remontowych, ale także wielu innych przedsiębiorstw. Oczywiście akcesoria te dzielą się na wiele rodzajów, wyodrębnionych ze względu na potencjalne zastosowanie. Ten krótki artykuł ma na celu przeanalizowanie najpopularniejszych rodzajów taśm klejących, w które warto wyposażyć swoje przedsiębiorstwo.

Pierwsza na widelec idzie taśma klejąca z nadrukiem. W zasadzie jeśli chodzi o zasadę działania oraz zastosowanie, nie różni się ona niczym od zwykłych taśm pakowych. Taśmy z nadrukiem pełnią jednocześnie dwie funkcję – nie tylko służą do sklejania, lecz także stanowią skuteczny nośnik reklamowy. Jeśli na przykład Twoja firma wysyła dużo paczek, użyj taśmy z nadrukiem loga Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu, każda przesyłka będzie jednocześnie cichą i darmową reklamą. Istnieją nawet specjalne gatunki taśmy z nadrukiem, które przystosowane są do funkcjonowania w skrajnych warunkach pogodowych. Na przykład taśma typu „Freezer” z łatwością wytrzyma wilgoć oraz dotkliwe mrozy.

Drugim rodzajem taśm, który warto posiadać w swojej firmie, są piankowe taśmy dwustronne. Jest to wręcz nieodłączny element wszystkich przedsiębiorstw świadczących usługi remontowe i budowlane. Dlaczego? Do czego używa się taśmy dwustronne piankowe? Otóż bardzo często zdarza się, że dwie powierzchnie, które chcemy skleić nie pasują do siebie idealnie. Kiedy na przykład zachodzi potrzeba połączenia elementu PCV z metalem lub szkłem, jest mało prawdopodobne, aby oba przedmioty posiadały podobne powierzchnie. Wówczas, idealnym rozwiązaniem może okazać się dwustronna taśma piankowa. Miękka pianka powoduje, że oba łączone elementy zaczynają dobrze do siebie przylegać, a pomiędzy nimi nie powstają żadne puste przestrzenie. Ponadto rynek oferuje niejednokrotnie elastyczne, piankowe taśmy dwustronne wykonane z polietylenu. Taki produkt jeszcze lepiej dopasowuje się do powierzchni roboczej, a ponadto jest odporny na czynniki pogodowe.

Żywimy nadzieję, że ten krótki poradnik pokazał Ci, w jakie praktyczne gatunki taśm klejących warto wyposażyć swoje przedsiębiorstwo.

Zostaw Komentarz

4 × 4 =