Na czym polega reiss motivation profile

W skrócie można powiedzieć, że Reiss Motivation Profile to miernik życiowego zadowolenia. Jest to metoda badawcza pozwalająca zweryfikować wewnętrzną motywację człowieka.

Metoda została opracowana przez profesora Stefana Reissa w 1998 roku. Autor metody, to ekspert z takich dziedzin, jak psychologia kliniczna i psychiatria z Uniwersytetu w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Reiss Motivation Profile, to efekt wieloletniej pracy naukowej.

16 obszarów motywacji

Metoda Reiss Motivation Profile bada poziom motywacji na podstawie kwestionariusza w którym, na wykresie, jest 16 obszarów motywacji. Obszary motywacji są jednakowe, dla każdego dorosłego człowieka. To co je odróżnia od siebie, to stopień natężenia. 16 uniwersalnych motywatorów, to: władza, niezależność, ciekawość, uznanie, porządek, gromadzenie, honor, idealizm, kontakty społeczne, rodzina, status, rewanż, piękno, jedzenie, aktywność fizyczna, spokój.

Różnego rodzaje zestawienia wspomnianych motywatorów stanowią indywidualną mieszankę, która decyduje o cechach indywidualnych danego człowieka. Wiedza na temat, tego co w życiu określonej osoby jest najlepszym czynnikiem motywującym, pozwala lepsze zrozumienie zachowań. Część z czynników motywujących jest zależna od genów.

Wpływ na indywidualne 16 obszarów motywacji ma również otoczenie, środowisko, oraz zdobyte doświadczenie. Metoda Reiss Motivation Profile pozwala między innymi skutecznie zmotywować się do określonych działań, rozwijać się, zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej.

Zostaw Komentarz

2 × 5 =