Człowiek i styl

Czy istnieje życie po śmierci?

Czy istnieje życie po śmierci?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pytanie o to, czy istnieje życie po śmierci, czy nie, zadawane jest od tysiącleci. Wielu ludzi wierzy w jakąś formę życia pozagrobowego, podczas gdy inni nie.

Wiele religii uczy, że kiedy człowiek umiera, idzie do nieba lub piekła, w zależności od tego, jak przeżył swoje życie na ziemi. 

Jak kwestie śmierci rozpatrują inne religie?

Buddyści wierzą, że istnieją różne poziomy nieba i piekła, a ludzie reinkarnują, dopóki nie osiągną oświecenia, co oznacza, że nauczyli się wszystkiego, czego powinni się nauczyć w tym życiu i nigdy więcej nie będą się reinkarnować. 

Hindusi wierzą, że w momencie śmierci dusza opuszcza ciało i przechodzi do innego ciała, ludzkiego lub zwierzęcego, w zależności od tego, jaką karmę zgromadziła podczas obecnego życia. 

Muzułmanie wierzą, że dusza przebywa wokół ciała przez trzy dni, zanim opuści je na zawsze i uda się do raju z Allahem. 

Chrześcijanie wierzą, że idziemy do nieba lub piekła w zależności od tego, czy przyjmiemy Jezusa Chrystusa jako naszego zbawiciela, czy nie. Biblia nie mówi jasno, co dzieje się po śmierci, ale większość chrześcijan wierzy, że idziemy do nieba, gdzie łączymy się z bliskimi, którzy już umarli i siedzimy u stóp Boga, śpiewając pochwały, aż do Dnia Sądu, kiedy Jezus powróci.

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej tematyką taką jak życie po śmierci książka, niejedna zresztą z dziedziny, może zaspokoić Twoją ciekawość i wyjaśnić trudne kwestie z tym związane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*