Narzędzia wulkanizacyjne

Narzędzia niezbędne w każdym warsztacie wulkanizacyjnym
Z każdym rokiem coraz więcej osób przekonuje się do tego, że sezonowa wymiana opon w samochodzie w istotny sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa w czasie jazdy. Rosnący popyt na usługi wulkanizacyjne sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów zajmujących się serwisowaniem i naprawą ogumienia.

Planując założenie i otwarcie własnego warsztatu wulkanizacyjnego, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia wulkanizacyjne. Aby odkręcanie kół przebiegało szybko i sprawnie, trzeba posiadać kompresor oraz wysokiej jakości klucz pneumatyczny. Jeśli kompresor jest wykorzystywany również do innych zadań, konieczny będzie zakup złączek umożliwiających łatwe podłączanie różnych końcówek.

Żeby móc wymienić koła niezbędny jest także odpowiedni podnośnik. W sprzedaży dostępne są podnośniki samochodowe różniące się zarówno wielkością, jak i ceną, dlatego wybór odpowiedniego modelu uzależniony będzie od indywidualnych preferencji oraz dostępnego budżetu. W profesjonalnym warsztacie samochodowym nie może także zabraknąć wyważarki, potrzebnej do wyważania kół.

Przydatne akcesoria dodatkowe

Wśród akcesoriów przydatnych w warsztatach wulkanizacyjnych znajdują się przede wszystkim zestawy naprawcze, wykorzystywane do naprawy uszkodzonego ogumienia. W skład takiego zestawu wchodzić mogą m.in. łatki, kleje oraz uszczelniacze. Przydatny może okazać się też zakup płynu służącego do lokalizacji pęknięć. Doświadczeni wulkanizatorzy wykonujący sezonowe wymiany opon chętnie sięgają również po pasty montażowe, które skutecznie uszczelniają przestrzeń pomiędzy oponą i felgą. Aby poprawnie wyważyć koło, trzeba ponadto zaopatrzyć się w zestaw ciężarków przeznaczonych zarówno do felg stalowych, jak i aluminiowych. W warsztacie wulkanizacyjnym nie powinno zabraknąć wentyli przeznaczonych do kół bezdętkowych oraz dętkowych.

Zostaw Komentarz

czternaście + piętnaście =