Sprzęt dla gracza – co jest podstawą?

Gracze spędzają zwykle przez monitorem wiele godzin. W związku z tym bardzo istotny jest nie tylko sam komputer, ale też otoczenie takiej osoby, które wpływa na jej wygodę. Dobrze dobrane meble pozwolą na zachowanie odpowiedniej pozycji, a poszczególne gadżety ułatwią samą rozgrywkę. Jaki sprzęt jest zatem podstawą, jeśli chodzi o wyposażenie entuzjasty gier? 

Siedzisko

Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednio wybrane siedzisko. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się fotele gamingowe, które są stylowe, a przy tym dopasowane względem obciążeń z jakimi zmagają się gracze. Wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej może być bardzo męczące, a nieodpowiednio dobrane siedzenie będzie powodowało dyskomfort, a w szerszej perspektywie może wpływać negatywnie na samopoczucie i zdrowie takiej osoby. Ważny jest ergonomiczny układ oparcia oraz dodatkowe poduszki odciążające najbardziej newralgiczne części kręgosłupa. Najlepsze będą modele z wieloma możliwościami regulacji – od wysokości siedziska, przez stopień odchylenia, po ułożenie zagłówka czy podłokietników. Duży wybór można znaleźć w sklepie PRO GAMER

Stanowisko i akcesoria

Poza samym komputerem oraz monitorem, do podstawowych akcesoriów każdego gracza można zaliczyć mysz komputerową oraz klawiaturę. Wersje gamingowe różnią się od klasycznych większą wytrzymałością na ścieranie oraz dopasowaniem tych elementów, pod kątem pełnej wygody obsługi, nawet przy długiej rozgrywce. Większość graczy decyduje się także na słuchawki, których wybór jest już kwestią mocno indywidualną, zależnie od potrzeb danej osoby oraz tego, który model najbardziej przypadnie jej do gustu. Oczywiście konieczny jest również jeszcze jeden mebel, a więc biurko komputerowe dla gracza, które będzie podstawą jego stanowiska. Bardzo ważne jest to, by było ono mocno osadzone oraz przestronne, dzięki czemu zmieszczą się na nim wszystkie akcesoria, a monitor nie będzie znajdował się zbyt blisko twarzy. Zależnie od potrzeb warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak dodatkowe półki na sam komputer czy klawiaturę.   

Zostaw Komentarz

3 × trzy =