Ozdabiamy stół na święta

Niezależnie od tego, czy święta spędzamy w gronie najbliższych domowników, czy też organizujemy wystawną kolację, chcemy, by w tym magicznym czasie nasz stół wyglądał pięknie. W bożonarodzeniową klasykę wpisują się przede wszystkim odcienie czerwieni oraz złota, jeśli jednak preferujemy nowocześniejsze klimaty, postawmy na biały obrus i efektowne kamionkowe naczynia w intensywniejszych odcieniach. 

Całość możemy uzupełnić bardzo modnymi złotymi sztućcami, które wspaniale sprawdzą się także w zestawieniu z czerwienią i jasną, prostą zastawą. Nie zapominajmy o serwetkach. W przypadku tak ważnego w naszym kraju dnia, jakim jest wigilia, zrezygnujmy z papierowej wersji i postawmy na luksusowe oraz bardziej ekologiczne modele tkaninowe.   

Drobne i urocze akcesoria

Jeśli zadbaliśmy już o imponującą bazę, świąteczną atmosferę możemy podkreślić dekoracyjnymi drobiazgami. Świece w fantazyjnych lampionach dodadzą trochę klimatu. Zamiast tradycyjnych pierścieni do serwet użyjmy kawałka parcianego sznurka, plastra wysuszonej pomarańczy, laski cynamonu albo świerkowej gałązki, taka prosta ozdoba na pewno zrobi wrażenie na gościach. W ten klimat doskonale wpisze się także urocza pozytywka, którą kupimy na https://www.homepalace.pl/pl/p/Pozytywka-swiateczna-paczka-pocztowa-ze-scenka/3984. Będąc fanami natury, możemy nasz stół przyozdobić też małymi cyprysami w jutowych workach zamiast doniczek, bądź gwiazdami betlejemskimi. Ta oryginalna roślina bardzo mocno kojarzy się z Bożym Narodzeniem, a duży wybór wersji kolorystycznych pozwoli dopasować jej kwiaty do naszej aranżacji.

 

Zostaw Komentarz

jeden × 3 =