Ozdoby do pokoju dziecka

Trendy dotyczące wystroju pokoików dziecięcych zmieniają się jak w kalejdoskopie. Chcąc nadążyć za pędzącą modą, musielibyśmy co sezon wymieniać wyposażenie sypialni naszej pociechy. Na szczęście tworząc ładną i uniwersalną bazę, jesteśmy w stanie co kilka miesięcy zmienić aranżację tak, by była zgodna z topowymi wskazaniami magazynów wnętrzarskich. Kilkuletnia dziewczynka może być zachwycona romantycznym baldachimem, chłopcom zaś może przypaść do gustu zegar w kształcie samochodu. W miarę dorastania malucha dorastania, dekoracje mogą nabierać bardziej funkcjonalnego charakteru. Pamiętajmy, że wszelkiego rodzaju elementy znajdujące się w pokoju maluszka, muszą być dla niego bezpieczne. 

Ozdoby, które będą doskonałym kompanem zabaw

W przypadku noworodków trudno mówić o aktywnej zabawie, jednak leżenie w łóżeczku uprzyjemni element znajdujący się w obrębie wzroku. Nie musi to być wcale karuzela, bobas chętnie zawiesi wzrok na łapaczu snów lub kolorowych lampionach. W przypadku przedszkolaków świetnym gadżetem będą efektowne namioty tipi wypełnione barwnymi poduszkami. Posłużą one jako miejsce spotkań z kolegami lub kryjówka małego człowieka. Można też na ścianie nakleić specjalne dekoracje w postaci obrazków, literek czy też naklejek z postaciami z bajek.

Przydatne staną się także wszelkiego rodzaju pojemniki na zabawki, które doskonale posłużą do budowania fantazyjnych baz oraz zamków królewny, natomiast duża skrzynia będzie nie tylko stylowym dodatkiem, ale także bodźcem stymulującym wyobraźnię naszych maluchów do tworzenia historii o piratach oraz ukrytych skarbach.

Zostaw Komentarz

19 − osiem =