Najlepsze pościele

Wybór dobrej pościeli to kwestia bardzo ważna nie tylko wtedy jeżeli w domu posiadamy małe dziecko, ale w ogóle. Odpowiedni jej dobór wpływa na jakość snu, a co za tym idzie lepsze samopoczucie, a nawet zdrowie i odporność. Zmęczeni i niewyspani jesteśmy bowiem bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju infekcje, wirusy i choroby. Rynek pościeli jest na tyle nasycony, że konieczna jest spora selekcja i posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy na temat każdego z rodzajów pościeli. Jakimi kryteriami powinniśmy się więc kierować jako konsumenci? Co wziąć pod uwagę? Wszystkie te informacje znajdują się w tym tekście.

Podstawowa rzecz, którą należy się sugerować jest naturalność produktu. Materiały syntetyczne są wprawdzie dużo tańsze, a także nie wymagają prasowania oraz szybko schną, posiadają jednak sporą wadę. Jest nią brak „oddychania” kołdry, co powoduje intensywne pocenie i jest niezbyt korzystne dla organizmu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy nasze kaloryfery mocno grzeją, a także podczas szczególnie ciepłych dni letnich. Co więcej, syntetyki są niewskazane dla osób ze skórą wrażliwą: alergików, a także dzieci, których skóra nie jest jeszcze dojrzała, a młoda i podatna na podrażnienia.

Najlepiej więc będzie dokonać wyboru z tkanin naturalnych. Pod uwagę należy więc wziąć takie materiały jak jedwab, wełna, bawełna, satyna(sprawdź: pościele satynowe 160×200), flanela, len czy bambus. Będzie ona doskonała dla ludzi w każdym wieku, dzieci, dorosłych, ludzi w średnim wieku obojga płci. Warto jednak wspomnieć o tym, że podrażnienia poza syntetykami mogą u niektórych wystąpić także przy używaniu bawełny. Zdarza się to dosyć często, na pewno porównywalnie do poliestru. Przypadku zaczerwienień i obrzęków przy używaniu pościeli z pozostałych materiałów naturalnych są sporadyczne. Każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety. Na przykład kołdry z jedwabiu są uznawane za produkty eleganckie i należące do produktów z wyższej półki, także cenowej. Są miłe w dotyku i dysponują przyjemnym dla oka połyskiem. Z kolei bawełna to nader popularna tkanina pościelowa – relatywnie tania, znakomicie oddychająca i wybornie odprowadzająca wilgoć. Dla większości z nas przy wyborze pościeli ważna jest cena. Dobry stosunek tego parametru do jakości proponują właśnie produkty wykonane z bawełny, a także lnu i bambusa.

Bogatą ofertę pościeli znajdziesz w sklepie Kraina Snów. Sprawdź ich stronę internetową i przekonaj się sam: http://www.krainasnow.pl/koldry/200×200.

Zostaw Komentarz

3 × pięć =