Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego – co wybrać?

Salony kosmetyczne to miejsca popularne i chętnie odwiedzane przez klientów. Nie dziwi zatem fakt, że nie maleje liczba osób decydujących się na otwarcie tego typu biznesu. Podejmując ten krok trzeba się jednak liczyć z koniecznością poniesienia sporych wydatków na wyposażenie, które obejmuje meble, urządzenia zabiegowe, rozmaite narzędzia i akcesoria oraz kosmetyki. Aby nieco zminimalizować koszty, warto kupić specjalny kombajn kosmetyczny, łączący w sobie kilka różnych funkcji. Wysokiej klasy modele posiada w swoim asortymencie ten sklep online: https://mar-kos.pl/pl/184-kombajny-kosmetyczne.

Nowoczesny sprzęt to gwarancja zadowolenia klientów

W każdym salonie muszą się znaleźć przede wszystkim ergonomiczne i solidnie wykonane meble. Zaliczamy do nich m.in.: komfortowy fotel do pedicure z regulacją nachylenia, łóżko do masażu, szafki i regały do przechowywania produktów kosmetycznych oraz narzędzi, stolik i minimum dwa krzesła do manicure, ladę z kasą fiskalną, a także kanapę i fotele dla osób czekających w kolejce. Oprócz tego należy koniecznie zaopatrzyć się w wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny, pozwalający na wykonanie kilku różnych zabiegów, takich jak choćby mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, mezoterapia, waponizacja, mikromasaż czy ultradźwięki. Istotnym elementem wyposażenia są ponadto pomocniki fryzjerskie, czyli wózki z szufladami umożliwiające łatwe przewożenie rzeczy po całym lokalu. W salonie nie może też zabraknąć:

  • urządzeń zabiegowych – chodzi np. o laser diodowy, lampę UV, parafiniarkę, wapozon, frezarkę, masażer do stóp i podgrzewacz do wosku
  • autoklawu parowego – do sterylizowania narzędzi
  • drobnych akcesoriów – w postaci ręczników, patyczków, misek, pędzli, opasek czy szpatułek
  • profesjonalnych kosmetyków – lakierów, utrwalaczy, baz i topów, podkładów, tuszów do rzęs, pomadek, peelingów, balsamów itp.
  • artykułów jednorazowego użytku – m.in. czepków na włosy, fartuchów, ręczników, bielizny, ochraniaczy na stopy, wacików

Zostaw Komentarz

17 − dziewięć =