Ogród i dom

Pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim

Pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski zawojował branżę budowlaną i od kilku lat niezmiennie króluje zarówno na etapie projektowania domu, jak i późniejszego urządzania wnętrz. Skąd ta popularność? Otóż jest to jeden z bardziej wdzięcznych i jednocześnie funkcjonalnych stylów, który charakteryzuje się głównie prostotą, lekkością, jasnymi kolorami oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów. Styl skandynawski bazuje na bieli, szarości połączonej z czarnymi akcentami, ciepłym drewnie, prostocie formy i minimalizmie. Jak wykorzystać elementy stylu skandynawskiego w pokoju młodzieżowym, by całość była spójna i estetyczna, a jednocześnie spełniała oczekiwania wymagającego nastolatka?

Cechy idealnej przestrzeni dla nastolatka

Aranżacja pokoju dla młodej osoby to nie lada wyzwanie, ponieważ musi spełniać określone funkcje, przy czym nie można zapomnieć o nowoczesnym i młodzieżowym stylu. Najczęściej jest to pomieszczenie, które łączy w sobie kilka różnych funkcji, począwszy od sypialni, miejsca pracy, aż po strefę relaksu, dlatego warto tak umeblować pokój, by spełniał wszystkie powyższe, a jednocześnie był estetyczny, komfortowy i wygodny. Styl skandynawski to jeden z lepszych wyborów, ponieważ dominuje w nim czystość formy, prostota, a funkcjonalne meble znakomicie akcentują jego naturalność. Ogromny wybór mebli w stylu Europy Północnej można znaleźć w sklepie https://mebleikar.pl/, a większość z nich świetnie sprawdzi się nie tylko w pokoju nastolatka, ale i w każdym innym pomieszczeniu.

Wnętrze skandynawskie to przestrzeń, jasność i funkcjonalność. W pokoju nastolatka nie może zabraknąć wygodnego, minimalistycznego w formie łóżka, szafy, która pomieści wszystkie ubrania, czy biurka. Dobrym wyborem będą również nowoczesne komody młodzieżowe, na których można ustawić dekoracje w tym samym stylu –  w połączeniu z ciekawie zaaranżowanym oświetleniem oraz ciepłą fakturą drewna i naturalnych materiałów, nada to całości przytulnej i miłej atmosfery.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*