Powody, dla których opłaca się ogrzewać dom ekogroszkiem

Właściciele domów jednorodzinnych stoją zawsze przed koniecznością wyboru konkretnego materiału opałowego do ogrzewania pomieszczeń w sezonie jesienno-zimowym. Obecnie jednym z najchętniej wybieranych jest ekogroszek. Produkuje się go zazwyczaj z węgla kamiennego, który w procesie obróbki zostaje poddany dokładnej selekcji oraz oczyszczaniu (ma formę niewielkich okruchów o średnicy do 2,5 cm). Jeśli interesuje nas wysokiej jakości ekogroszek sklep internetowy jest zdecydowanie najlepszym miejscem do jego zakupu.

Idealny wybór dla osób oszczędnych i dbających o naturę

Kluczowym powodem, dla którego warto ogrzewać obiekt mieszkalny ekogroszkiem jest możliwość zaoszczędzenia całkiem sporych pieniędzy. Wynika to z faktu, że cena za tonę materiału nie jest zbyt wygórowana (750-900 zł), a dodatkowo odznacza się on bardzo dobrą kalorycznością (między 24 a 30 MJ/kg), niską zawartością popiołu (maksymalnie 10%) oraz minimalną spiekalnością. Właściwości te mają decydujący wpływ na dużą wydajność. Poza tym ekogroszek jest przeznaczony do spalania w nowoczesnym kotle z podajnikiem, który pozwala na jego rozsądną eksploatację.

Drugi istotny powód to ekologiczny charakter omawianego paliwa stałego. Ze względu na precyzyjne oczyszczenie na etapie produkcji emituje ono do atmosfery jedynie nieznaczne ilości szkodliwych substancji w postaci tlenku węgla, tlenku siarki czy dioksyn. Wykorzystując je na co dzień, przyczyniamy się zatem do ochrony środowiska naturalnego. Dodajmy, że ekogroszek jest w pełni bezpieczny dla instalacji grzewczej oraz wyjątkowo łatwy w przechowywaniu i transportowaniu.

Zostaw Komentarz

19 − sześć =