Przegląd łazienki – o czym pamiętać

Urządzając łazienkę, nie powinniśmy zapominać o paru podstawowych rzeczach, które stanowią filar podczas projektowania, aranżacji oraz wykończenia tegoż wnętrza. Oczywiście, nie warto też posiłkować się wyłącznie aktualnymi trendami w budownictwie oraz dekoracji wnętrz, ale postawić – przede wszystkim – na swój zmysł i wyczucie. To przecież nie kto inny, tylko my mamy dobrze się czuć w tych czterech ścianach.

O czym nie należy zapominać przy remoncie lub zmianie wystroju łazienki?

Stawiając na dane barwy, kolorystykę podłogi czy styl przewodzący niech sprzyja nam myśl, iż łazienka ma być dla nas miejscem relaksu i wypoczynku. Dobrze więc będzie zastosować takie kolory, które nie tylko nas uspokajają, ale i poprawiają samopoczucie. Dla większości z nas będą to jasne odcienie, jednak są i tacy, których ostre i wyraziste tony odstresują. Jeśli nie jesteśmy pewni, postawić możemy na kolor biały, który jest najbardziej uniwersalnym w łazience.

Kupując produkty armaturowe, zwracajmy szczególną uwagę na jakość oraz sposób wykonania sprzętu – w tym przypadku nie warto oszczędzać i wybierać tańsze i nieznane zamienniki. Dobra wanna, toaleta czy prysznic służyć nam będą przez lata, a wybierając tak jakościowe firmy jak KLUDI, gwarancję trwałości mamy zapewnioną.

Ogrzewanie i temperatura

Wielu z nas zapomina o istocie prawidłowego ogrzewania na terenie łazienki – istotne jest to zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej. Odpowiednia temperatura natomiast pozwoli na lepszą wentylację pomieszczenia, dzięki czemu unikniemy wodnej pary osiadającej na meblach i ścianach. Dlatego dobrą alternatywą, zamiast malowania ścian może być ułożenie na nich płytek ceramicznych, które można znaleźć m.in. na http://www.123lazienka.pl/cersanit. Nie tylko będą dużo bardziej praktyczne, ale i łatwiej będzie je czyścić.

Zostaw Komentarz

10 + 3 =