Ogród i dom

Stoły do mieszkania – jak wybrać te stylowe i praktyczne?

Stoły do mieszkania – jak wybrać te stylowe i praktyczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. Trudno wyobrazić sobie posiłki, spotkania towarzyskie czy pracę bez niego. Wybór na rynku jest ogromny. Można wybierać w kształtach, materiałach, wymiarach. Ale czym się kierować w tych wyborach?

Salon, jadalnia, pracownia

Przede wszystkim wybór stołu zależy od pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Inny stół wybierzemy do kuchni a inny do salonu. Najważniejsze, żeby był to mebel wygodny i spełniający wszystkie funkcje, które są niezbędne. Stół do kuchni czy jadalni ma być przede wszystkim wygodny do spożywania przy nim posiłków. Jego wielkość i kształt zależy przede wszystkim od tego jak wygląda pomieszczenie, w którym ma stanąć. Poza tym powinien być dopasowany do charakteru i reszty mebli.

Jeśli mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawski, rustykalnym lub industrialnym świetnym wyborem będą stoły loftowe. Zazwyczaj mają one solidne nogi zrobione z metalu i drewniany blat, często z postarzanych lub autentycznie wiekowych desek.

W salonie można za to pomyśleć o stoliku kawowym. Zazwyczaj jest on niski i o wiele mniejszy. Tu również wybór jest bardzo duży, więc bez problemu można dopasować do stylu pokoju. Modne są zestawienia metalu i szkła, te stoły mają również charakter loftowy.

Można także postawić na DYI i zrobić stolik własnoręcznie z dużej szpuli po kablu, oplatając ją sznurem lub malując. Stół powinien służyć długo. Dlatego przy jego wyborze warto kierować się jakością wykonania oraz stawiać na ponadczasowe wzory. A taki stół odwdzięczy się nie raz, w trakcie codziennych posiłków czy miłych spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*