Ogród i dom

Telewizor na ścianie czy na szafce?

Telewizor na ścianie czy na szafce?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu salonach jeden z najważniejszych mebli czy też elementów wyposażenia staje się powoli telewizor. Jednocześnie jedną z najczęściej wykonywanych w salonie aktywności jest wspólne rodzinne oglądanie telewizji. Stąd też umiejscowienie telewizora jest niezwykle ważne dla całości aranżacji wnętrza salonu. W większości salonów telewizor tak naprawdę znajduje swoje miejsce albo na ścianie albo też na specjalnym stoliku tudzież szafce na telewizor (sprawdź: nowoczesne szafki pod rtv). Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety. Generalnie rzecz biorąc w dużych salonach w przypadku gdy mamy do czynienia z dosyć dużą powierzchnię do zagospodarowania a i sam ekran telewizora jest o odpowiednich proporcjach, możemy starać się wkomponować telewizor w płaszczyznę ściany. W przypadku gdy zaś dysponujemy nieco mniejszym salonem lub mniejszym telewizorem dużo lepiej będzie się on prezentował po prostu stojąc na eleganckiej i odpowiednio dobranej do tego celu szafce.

Trzeba pamiętać że każdy telewizor powieszony na ścianie będzie się wydawał troszkę mniejszy niż jest w rzeczywistości, a jego proporcje muszą być dopasowane mniej więcej do wielkości samej ściany. W przypadku gdy zdecydujemy się na szafkę pod telewizor również i nieco mniejsze ekrany będą się prezentowały całkiem dobrze. Najmniej korzystne rozwiązanie to stosunkowo niewielki telewizor powieszony na płaszczyźnie dosyć dużej ściany. W takim przypadku sam ekran będzie się optycznie wydawał jeszcze mniejszy a korzystanie z telewizora będzie mało komfortowe. W dodatku ściana z telewizorem będzie się prezentowała mało korzystnie.

Artykuł napisany we współpracy z Meble Glamour – sklepem z designerskimi meblami oraz akcesoriami do mieszkania. Znajdziesz w nim m.in. ozdobne lustra na ścianę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*