Biznes i finanse

Upadłość konsumencka – z jakimi kwestiami wiąże się jej ogłoszenie?

Upadłość konsumencka – z jakimi kwestiami wiąże się jej ogłoszenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Upadłość to proces prawny, który pozwala osobie fizycznej lub firmie na uwolnienie się od długów, na których spłatę nie mogą sobie pozwolić. W Stanach Zjednoczonych, prawo upadłościowe jest regulowane przez prawo federalne i każdy stan ma swój własny zestaw przepisów dotyczących upadłości.

Upadłość nie jest decyzją, którą należy podejmować lekkomyślnie. Może ona mieć poważne konsekwencje dla Twoich finansów, zdolności kredytowej i planów na przyszłość. Jednakże, jeśli stoisz w obliczu przytłaczającego zadłużenia, bankructwo może być jednym ze sposobów na powrót na właściwe tory z Twoimi finansami.

Z jakimi czynnościami się to wiąże?

Upadłość może być skomplikowana, więc ważne jest, aby zrozumieć związane z nią kwestie przed podjęciem decyzji o tym, czy chcesz złożyć wniosek o ulgę w upadłości:

Upadłość konsumencka, o której przeczytać można także na witrynie https://wyzerujdlugi.pl/blog/upadlosc-konsumencka-na-nowych-zasadach-sprawdz-co-sie-zmieni/, może pomóc Ci pozbyć się niektórych rodzajów długów, ale nie wszystkie rodzaje długów podlegają zwolnieniu w ramach upadłości. Na przykład: Możesz być w stanie uwolnić się od pewnych podatków lub długów, które powstały po dacie złożenia wniosku o ulgę w upadłości, ale nie tych, które powstały przed tą datą (patrz poniżej). Również pożyczki studenckie i grzywny karne lub restytucje mogą nie być zwolnione w niektórych przypadkach, nawet jeśli zostały zaciągnięte po złożeniu wniosku o zwolnienie z bankructwa (patrz poniżej).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*