Hobby i sport

W co należy się zaopatrzyć przed pierwszym treningiem kick-boxingu?

W co należy się zaopatrzyć przed pierwszym treningiem kick-boxingu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kick-boxing jest sportem walki łączącym ciosy pięścią z kopnięciami. To czyni go pewnym rozwinięciem w stosunku do boksu. To sport, który nie należy do łatwych, ale jednocześnie rozwija fizycznie i psychicznie. Treningi pozwolą na zwiększenie siły i wytrzymałości, a więc również ogólnego stanu zdrowia. Artykuł będzie odpowiedzią na pytanie, jaki sprzęt jest wymagany przed pierwszym treningiem kick-boxingu.

Obowiązkowy sprzęt dla kick-boxerów

Pamiętajmy, że artykuł dotyczy osób początkujących. Te elementy są potrzebne również profesjonalistom, ale oni mogą posiadać szerszy asortyment. Absolutną podstawą są odpowiednie rękawice. A co oznacza odpowiednie? Są to rękawice bokserskie, ale trzeba pamiętać, że należy dodatkowo zabezpieczyć dłonie bandażami. Golenie są bardzo wrażliwymi miejscami w ludzkim ciele i warto je odpowiednio zabezpieczyć. Tutaj trzeba postawić na jakość. Warto je zabezpieczyć ochraniaczami na piszczele marki masters. W turniejach walczy się w specjalnych spodniach do kick-boxingu, więc w przypadku uczestnictwa w nich będą obowiązkowym elementem wyposażenia.

Nie warto ryzykować zdrowiem również w zakresie szczęki. Silikonowy ochraniacz na zęby należy do podstawowego wyposażenia. Posiadając takie przedmioty, możemy przystąpić do pierwszego treningu tego sportu walki. To absolutne minimum. Być może w przyszłości trzeba będzie rozszerzyć swoją kolekcję o kask czy suspensor do ochrony krocza. Warto pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze i środki ochrony powinny być odpowiedniej jakości. Dopiero po tym czynniku możemy skupić się na aspektach sportowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*