W co ubrać dziecko do przedszkola?

Moda nie zawsze idzie w parze z wygodą. Zwłaszcza, gdy chodzi o ubrania dla dzieci, czyli odzież przeznaczoną dla szczególnie wymagających użytkowników. Jaki strój wybrać dla kilkuletniego przedszkolaka, a co sprawdzi się w żłobku u najmniejszych pociech?

Ubranie do przedszkola dla kilkuletniego malucha

Kilkuletnie dziecko uczęszczające do przedszkola jest bardzo ruchliwe, a przez to jego ciało ma kontakt zarówno ze szkolnymi ławkami, jak i podłogą. Dobierając strój dla pociechy, trzeba o tym pamiętać – zbyt grubo ubrane dziecko może bowiem ulec przegrzaniu, a to z kolei prowadzić będzie do przeziębień. U chłopców najlepiej spiszą się komplety złożone z wygodnej koszulki, zdejmowanej bluzy i spodni. Te ostatnie mogą być zarówno dresowe, jak i jeansowe. Najważniejsze, by ich krój zapewniał dziecku odpowiednią swobodę w czasie zabawy. W przypadku dziewczynek można stawiać zarówno na sukienki połączone z wytrzymałymi rajstopami, jak i elastyczne legginsy, czy dresowe lub jeansowe spodnie. Trzeba pamiętać, by sukienki dla dziewczynek do przedszkola wykonane były z lekkich, przewiewnych materiałów, które nie wywołają dyskomfortu u dziecka.

Co ze strojem dla mniejszych dzieci?

W przypadku najmniejszych pociech przygotowywanych przez rodziców do pójścia do żłobka, sprawa jest nieco prostsza. Tu postawić trzeba na ubranka, które dobrze spiszą się zarówno podczas zabawy, jak i drzemki. Polecamy zwłaszcza komfortowe rampersy dla dzieci, czyli rodzaj pajacyka z otworami na rączki i stopy malucha.

Na stronie https://ilovemilk.pl/pl/59-rompersy znaleźć można zarówno modele rozpinane z dodatkowym podszyciem, które spiszą się w chłodniejsze sezony, jak i rampersy z krótkim rękawem. Praktyczny i wygodny element garderoby w jednym!

Zostaw Komentarz

5 + dziewięć =