Rynek budowlany

W jaki sposób wykonuje się ogrzewanie podłogowe?

W jaki sposób wykonuje się ogrzewanie podłogowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Proces instalacji ogrzewania podłogowego może przebiegać na kilka sposobów. Oto krótki przegląd:

Opcja 1 – ogrzewanie elektryczne lub wodne

Systemy elektryczne i wodne są najbardziej popularne w domach mieszkalnych. Systemy elektryczne wykorzystują elektryczne elementy oporowe czy też specjalne maty grzewcze podłogowe, które ją ogrzewają, natomiast systemy wodne pompują gorącą wodę przez rury ułożone pod deskami podłogowymi. Obie metody mają swoje zalety i wady, ale obie okazały się skuteczne przez dziesięciolecia.

Opcja 2 – promieniujące ogrzewanie podłogowe

Promieniujące ogrzewanie podłogowe to kolejna metoda, która wykorzystuje energię elektryczną do zasilania paneli promieniujących, które są zainstalowane pod deskami podłogowymi domu; panele te następnie rozpraszają ciepło w całym domu, gdy się nagrzewają. Korzyści z promienników podłogowych obejmują prosty proces instalacji, łatwą konserwację i wysoką ocenę efektywności energetycznej. Wady obejmują fakt, że może być stosowany tylko w niektórych obszarach domu (takich jak łazienki) ze względu na fakt, że wymaga punktu połączenia elektrycznego i nie nadaje się do miejsc wilgotnych, takich jak kuchnie lub łazienki, gdzie jest wilgoć obecna regularnie.

Opcja 3 – pompy ciepła

Systemem podobnym do podłogi promieniującej jest pompa ciepła, która wykorzystuje energię elektryczną do zasilania małych pomp zainstalowanych pod podłogą. Pompy ciepła usuwają ciepło z powietrza na zewnątrz domu i przekazują je do pomieszczeń mieszkalnych. Ten rodzaj systemu grzewczego jest zwykle używany w chłodniejszym klimacie, gdzie temperatury spadają poniżej zera przez większość roku. Korzyści z pomp ciepła obejmują wysoki wskaźnik efektywności energetycznej, prosty proces instalacji i łatwą konserwację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*