Biznes i finanse

W jakich branżach konieczne jest posiadanie okresowego zaświadczenia BHP?

W jakich branżach konieczne jest posiadanie okresowego zaświadczenia BHP?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego pracodawcy jest zagwarantowanie swoim pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, co jasno określa Kodeks Pracy. Aby zapewnić takie warunki, pracownicy powinni zostać przeszkoleni w zakresie BHP. Jednym z rodzajów zaświadczenia w tym zakresie jest dokument okresowy. W jakich branżach obowiązuje?

Dla kogo czasowe rozwiązanie?

Okresowe szkolenia BHP przewidziane są w celu aktualizacji i ugruntowania wiedzy, jak i umiejętności w zakresie BHP a także zapoznania uczestników z wprowadzonymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tym obszarze. Jakie grupy zawodowe to obejmuje? Przede wszystkim pracodawców i osoby zarządzające pracownikami. Jedną z formą takiego szkolenia może być kurs online. Strona internetowa https://www.comesbhp.pl/e-learning/ oferuje szeroki wybór szkoleń okresowych BHP dla pracowników różnych branż.

Okresowe szkolenia obejmują również pracowników na stanowiskach robotniczych oraz inżynieryjno- technicznych. Kolejną grupą zawodową są pracownicy służby BHP oraz pracownicy administracyjno-biurowi. W większości tych przypadków kursy mogą odbywać się drogą elektroniczną lub w formie tradycyjnego kursu lub seminarium.  

Określone są ramy czasowe, kiedy należy odbyć takie szkolenie. Obejmują one treści związane z przywilejami i zasadami pracy obowiązującymi na danych stanowiskach, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo w czasie wykonywania zadań zawodowych oraz przestrzegają przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*