Technologie & IT

W jakich zakładach przemysłowych mogą się przydać pompy pionowe?

W jakich zakładach przemysłowych mogą się przydać pompy pionowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie powszechnie stosowane są innowacyjne pompy wielostopniowe o konstrukcji pionowej. Najważniejszą rolę odgrywają w nich specjalne wirniki, które skutecznie pompują ciecz lub wyraźnie zwiększają poziom jej ciśnienia. Omawiane urządzenia doskonale sprawdzają się zwłaszcza w instalacjach typowo przemysłowych oraz komunalnych. W sprzedaży wyjątkowo funkcjonalnych i bezawaryjnych modeli specjalizuje się ta konkretna firma z Łodzi: https://www.tegal.pl/wyposazenie/pompy/pompymefiag/pionowe/.

Pamiętajmy o dobraniu odpowiednich parametrów

Pompy pionowe wykorzystuje się głównie w tych miejscach, w których zachodzi konieczność utrzymania wysokiego poziomu ciśnienia wody pitnej, użytkowej, bądź lekko zanieczyszczonej substancjami chemicznymi. Decydując się na zakup takiego sprzętu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wydajność (od 0,7 do nawet 120 m3/h), moc silnika, odporność na szkodliwe działanie temperatury (od -200 do +1000 stopni Celsjusza), zakres podnoszenia (od kilku do 250 m) oraz zakres wartości pH (3-9).

Jeśli natomiast chodzi o kluczowe zalety pomp pionowych, to odznaczają się one niską emisją uciążliwego hałasu, optymalną trwałością, energooszczędnością, bezpieczeństwem eksploatacji i doskonałą sprawnością działania. Przydają się w szczególności w zakładach produkcyjnych, gdzie są montowane w zaawansowanych systemach klimatyzacji, układach chłodniczych i smarowania maszyn, a także urządzeniach myjących czy płuczących. Poza tym stanowią normę w sieciach wodociągowych, rozległych hydroforniach, kotłowniach, deszczowniach, instalacjach przeciwpożarowych, gospodarstwach rybnych, pralniach, myjniach samochodowych i wszelkich systemach zaopatrujących osiedla w wodę pitną albo użytkową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*