Deskorolki plastikowe – czy są wytrzymałe?

Pytanie zawarte w tytule może wydawać się nieco absurdalne. Przecież dobrze wiadomo, że wszelkie deskorolki zbudowane są z wielowarstwowego drewna. Niemniej jednak rynek ciągle się rozwija, w związku z czym na co dzień mamy do czynienia z coraz większą ilością produktów, o których wcześniej nawet nie słyszeliśmy.

Do tego rodzaju ‚wynalazków’ spokojnie możemy zaliczyć fishboardy, zwane także fiszkami. Ich nazwa pochodzi od kształtu deski przypominającego rybę (ang. fish). Fiszki niemal zawsze wykonane są z plastiku. W naturalny sposób rodzi się więc pytanie zawarte w tytule: Czy deskorolki plastikowe są wytrzymałymi pojazdami?

Aby to ustalić, dowiedzmy się, jaka grupa ludzi jest głównym użytkownikiem fiszek. Okazuje się, że na fishboardach jeżdżą przede wszystkim dzieci. Nasze pociechy są z reguły dużo lżejsze niż dorośli, co powoduje, że mogą one bez żadnego problemu używać plastikowych fiszek. Poza tym, przed zakupem fishboarda dla dziecka warto zapoznać się ze specyfikacją produktu – z pewnością zawiera ona informacje o grupy wiekowej dla jakiej fiszka została przeznaczona. Na tej stronie znajdziesz przykładową ofertę: https://fishskateboards.com/pl/3-fishka.

Niemniej jednak warto pamiętać, że fishboardów coraz częściej używają również dorośli. Czy oni równie bezpiecznie mogą jeździć na plastikowych fiszkach? Oczywiście, że tak! Jak to możliwe? Istnieje wiele modeli przeznaczonych dla osób o nieco większej wadze. Niektórzy producenci proponują jednak kompromisowe rozwiązanie, a mianowicie fiszki wykonane z metalu – z reguły jest nim aluminium. Jaki fishboard zatem wybrać? Praktyka pokazuje, że wciąż lepiej spisują się deskorolki plastikowe. Jeśli plastikowa fiszka wykonana jest z solidnego plastiku, nie powinna w żadnym wypadku się złamać. Oprócz tego, plastikowy fishboard przewyższa deski metalowe pod wieloma względami. Jak to możliwe? Plastik jest lżejszy, bardziej elastyczny oraz lepiej amortyzuje. Poza tym nie da się go zniekształcić, albo zgiąć, co grozi z kolei deskom aluminiowym.

Rynek jest przebogaty w rozmaite oferty fishboardów. Dobierz model, który najlepiej trafi w Twoje osobiste potrzeby! Pamiętaj jednak, aby unikać produktów używanych. Powodzenia!

Zostaw Komentarz

5 × 4 =