Hobby i sport

W jakim wieku najlepiej nauczyć się jazdy na nartach?

W jakim wieku najlepiej nauczyć się jazdy na nartach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka jazdy na nartach wymaga od dorosłych sporego samozaparcia i determinacji. Wyobraźnia działająca w tym przypadku na niekorzyść osób dojrzałych oraz strach przed obrażeniami nie sprzyjają szybkim postępom na stromych, górskich zboczach. Przemieszczanie się na dwóch, śliskich deskach o wiele lepiej na samym początku wychodzi maluszkom. Czterolatki mające już wystarczająco dobrze wykształcony kościec śmiało mogą podjąć pierwszą próbę zjazdów. Oczywiście powinna ona być dokonywana pod okiem trenera na specjalnie przeznaczonej do tego celu oślej łączce.

Jednak niezależnie od wieku, w jakim zaczynamy przygodę z nartami, nie powinniśmy się zniechęcać. Zazwyczaj już po pierwszym dniu z profesjonalistą przeciętny uczeń potrafi zjechać z łagodnego stoku tzw. pługiem, a to spora zachęta do podejmowania większych wyzwań.

Dlaczego lepiej uczyć się z trenerem

Wiele osób próbuje stawiać pierwsze kroki na nartach samodzielnie lub pod okiem znajomych, nieco bardziej doświadczonych narciarzy. Niestety często kończy się to poważnymi kontuzjami, które mogą całkowicie wykluczyć nas z tego sportu. Amatorzy w tej dziedzinie nie zwracają uwagi na wiele ważnych kwestii dotyczących postawy podczas zjazdu, co może prowadzić do zerwania więzadeł lub złamań. Doświadczony trener skoryguje naszą technikę, a także nauczy nas upadać w odpowiedni sposób, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko urazów. Pod tym adresem https://www.winterevent.pl/szkolenia-narciarskie/ znajdziemy świetną szkołę narciarstwa w Alpach. Szeroka oferta kursów dostosowana do różnych grup wiekowych i poziomów pozwoli nam wybrać odpowiednią opcję dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*