Wieczór na degustacji win

Degustacja win w stylowo urządzonym wnętrzu i pod okiem profesjonalnego sommeliera może być absolutnie wyjątkowym przeżyciem. Jak się do niego przygotować i czego można się spodziewać po wyglądzie winoteki?

Przygotowanie do degustacji win

Zanim zdecydujemy się na wieczorne wyjście do winoteki, warto wiedzieć kilka rzeczy, które sprawią, że pobyt w takim miejscu i próbowanie różnych win będzie dla nas jeszcze cenniejszym doświadczeniem. Po pierwsze, jeśli wybrana przez nas winoteka jest miejscem klasycznym, to należy ubrać się elegancko, ale bez popadania w skrajności. Po drugie, degustowanie win polega na piciu drobnych łyczków, a nie całych haustów wina, więc pamiętajmy o umiarze i smakowaniu. Po trzecie, sprawdź, jak prawidłowo trzymać uchwyt na kieliszki do wina, ponieważ większość osób traktuje ten moment z dużym lekceważeniem, a w kulturze winiarskiej ma on duże znaczenie.

Profesjonalna winoteka – wnętrze, styl, klimat

Wysokiej klasy winoteki bardzo dbają o odpowiednie urządzenie wnętrza. Samo wyposażenie baru musi być na wysokim poziomie – uwagę zwrócą tutaj różnorodne butelki wina w specjalnych opakowaniach, rozstawione na barze gadżety sommelierskie czy używanie przez kelnera, takich detali jak nakrętki niekapki do wina, czy nożyk do obcinania folii. O takie elementy warto zapytać, jeśli jesteśmy w winotece po raz pierwszy, bo jej pracownicy chętnie opowiadają o takich rzeczach i jest to wręcz mile widziane.

Stylowa winoteka będzie się również wyróżniała nastrojowym klimatem, niewielką ilością stolików, które będą urządzone według danego klucza i będą zwracać uwagę swoją klasą, oraz możliwością sięgnięcia po informacyjne broszury i czasopisma o danym miejscu, typach wina czy zachowaniu przy degustacji.

Zostaw Komentarz

trzy × trzy =