Człowiek i styl

Na jaką markę zegarków się zdecydować?

Na jaką markę zegarków się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarki są zdecydowanie jednym z popularniejszych dodatków do stylizacji. Sprawdzą się one zarówno w eleganckich ubiorach, jak i tych codziennych. Są świetnym uzupełnieniem tak dla mężczyzn, jak i kobiet. Krótko mówiąc – zegarki są uniwersalne. Jednym z elementów, na który część z nas zwraca szczególną uwagę, jest marka. Co warto wiedzieć na temat zegarków pod tym kątem; którą z nich wybrać?

Podział zegarków

Zegarki warto w pierwszej kolejności podzielić z uwagi na kraj ich produkcji. Tutaj w grę wchodzą przede wszystkim zegarki szwajcarskie oraz japońskie. Dostępne są ponadto modele dla tej znacznie bardziej zamożnej klasy społecznej. Warto wspomnieć również o jednej szczególnie rozpoznawalnej marce wywodzącej się z Ameryki – Michael Kors. Wybór zegarka Michael Kors wiąże się z niemałym wydatkiem, w zamian oferując bardzo wysoką jakość produktu.

Szwajcarska precyzja

Zegarki szwajcarskie są zdecydowanie najczęściej kojarzone z tym właśnie produktem. Są to modele przede wszystkim bardzo precyzyjne, utożsamiane z tradycją i klasycznym, stonowanym designem. Tutaj wiodącymi markami są: Tissot, Atlantic, Alpina czy Longines. Zdecydowanie niełatwo wymienić najlepsze z nich, dlatego też wybór jest już kwestią indywidualną.

Japońskie zegarki

Równie popularne są japońskie marki zegarków, które najczęściej wyposażone są w mechanizm kwarcowy, czyli bardzo dokładny sposób odmierzania czasu. Tutaj zdecydowanie najpopularniejszy jest zegarek Casio G-Shock, który cieszy się ogólnie dobrą opinią, jednocześnie będąc w stosunkowo niewygórowanej cenie. Z japońskich marek warto również podkreślić Lorus oraz Seiko, które mimo mniejszej popularności są równie udane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*