Ogród i dom

Wybór lampy, a różnice w oświetleniu wnętrza

Wybór lampy, a różnice w oświetleniu wnętrza
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnętrz wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych czynności. Jeśli lokatorom zależy na uzyskaniu spójnego, jednolitego w odczuciu wnętrza, to nie raz trzeba sięgnąć po najdrobniejsze elementy i dodatki. Do takich właśnie należą lampy, które stanowią nie tylko element dekoracji, ale przede wszystkim pełnią przemyślane rozwiązanie w ramach oświetlenia. Jak można przypuszczać ich design i kąt padania klosza, otworów oraz zawarte w nich wypukłości mogą przyczynić się do zupełnie innego rezultatu. Jak więc należy dobrać lampy do wnętrza?

Design lamp i praktyczny wymiar w jednym

Na rynku istnieje wielu przedstawicielu, dzięki którym można nabyć oświetlenie do przestrzeni np. salonu, sypialni czy kuchni. Warto jednak wyróżnić kilka z nich, jak chociażby lampy marki Frandsen, które swoim nowoczesnym wykonaniem odbiegają stylem od innych producentów. Za sprawą duńskiego projektanta, asortyment ten charakteryzuje się kulistym kształtem, czym jeszcze bardziej podkreśla nowoczesny charakter. Przymocowane na kablu lub metalowym pręcie dają możliwość zabawy światłem, dzięki czemu można dowolnie i swobodnie przestawiać kierunek, w którym ma iść wiązka. Uzyskane rezultaty w kwestii oświetlenia dają użytkownikom szansę na dobranie odpowiadającego im kierunku padania światła i ustawienia samej lampy.

Nieco odmiennym stylem i wykonaniem cechują się lampy Foscarini. Włoska marka tworzona jest przez licznych projektantów, artystów, którzy umieją się pokusić o zastosowanie awangardowych rozwiązań w zakresie wzornictwa. Tworzone przez nich lampy prezentują zróżnicowane układy i położenia kloszy, przez co w efekcie przypominają rzeźby – ekspresyjne i pełne dynamiki. W wyniku czego lampa wyglądająca jak zwitki papieru, kosz wiklinowy czy anemostaty zawieszane na sufitach i ścianach, nie powinny nikogo dziwić. Każdy egzemplarz to również zgoła inna gra światłem, co warto mieć na uwadze przy dokonywaniu zakupów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*