Zasłona, czy drzwi – co lepsze?

Planując remont czy rearanżację mieszkania należy wziąć pod uwagę wszystkie nowoczesne rozwiązania. Nie chodzi oczywiście o wdrożenie ich wszystkich, a jedynie o wzięcie pod uwagę. Takie rozwiązania są bowiem tworzone nie tylko dla ozdoby, ale również dla naszej wygody. Na jednym z etapów remontu na pewno będziemy zastanawiać się nad nowymi drzwiami.

Czy to konieczne?

Wymiana drzwi podczas remontu zawsze jest kłopotliwa. Co prawda odchodzimy już od stylu z dawnych lat, kiedy do każdego pokoju musiały prowadzić drzwi i teraz stawiamy na otwarte przestrzenie, jednak chęć posiadania drzwi, a co za tym idzie prywatności, wciąż gdzieś tam w nas drzemie. A może zasłona zamiast drzwi? Jeśli tylko nie chodzi o drzwi w miejscu, gdzie chcielibyśmy mieć nieco więcej prywatności (taka zasłona zamiast drzwi do toalety zupełnie się nie sprawdzi), to czemu nie? Szczególnie jeśli często lubimy zmieniać dodatki w domu czy robić przemeblowania. Taka zasłona do garderoby lub sypialni to świetny pomysł. Jeśli zmieni się pora roku, a wraz z nią nasza koncepcja na wystrój mieszkania, zasłonę wystarczy zmienić na ozdobę innego koloru i gotowe! Nic prostszego.

Oprócz zasłon takim nowoczesnym rozwiązaniem są również zasłony panelowe. Łączą one w sobie zalety aż czterech akcesoriów – zasłon, firan, rolet i nawet żaluzji. Myśląc o tak dużych kawałkach materiału, od razu zastanawiamy się nad utrzymaniem ich w porządku. Czyszczenie rolet jest jednak łatwe, a z czasem może być nawet przyjemne! Tego typu rolety możemy ze spokojem wyczyścić chociażby parą – to kolejne nowoczesne rozwiązanie, cieszące się coraz większą sympatią.

 

Zostaw Komentarz

10 + pięć =