Człowiek i styl

Z czym łączyć gin?

Z czym łączyć gin?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gin to cierpko-gorzki mocny alkohol o bardzo specyficznym, wyraźnym przyprawowo-ziołowym smaku. Z tego powodu, jest bardzo chętnie wykorzystywany do przygotowywania drinków, chociaż można go spożywać również bez dodatków. Drinki oparte o ten alkohol są łatwe w przygotowaniu oraz nie wymagają zbyt wielu składników.

Gin z tonikiem 

Najbardziej klasyczny drink oparty o gin. Ma słodko-gorzko-wytrawny smak, orzeźwia oraz pozostawia przyjemne uczucia w ustach. Oba składniki można mieszać w stosunku od 1:1 do 1:3. Im więcej toniku zdecydujemy się dodać, tym lżejszy i słodszy będzie koktajl. Najlepiej w tym przepisie sprawdzi się gin marki Seagram’s, ponieważ ma bardzo naturalny i zrównoważony smak. Jeżeli nie możesz znaleźć go w lokalnym sklepie, można kupić go również online pod adresem https://www.foczkaalkohole.pl/produkt/gin-seagrams-07l/. Drink można zwieńczyć sokiem z limonki i cytryny, obowiązkowo należy go podawać w wysokiej szklance oraz z lodem. Drink ten należy do grupy highball cocktails.

Gin z bourbonem

Jeden z popularnych, amerykańskich drinków, uważany za koktajl dla gentelmanów. Ma bardzo mocny, wytrawno-alkoholowy smak. Nie jest to jednak napój delikatny i orzeźwiający, pije się go powoli doceniając mocny aromat. Tworzy się go mieszając 70ml ginu, 40ml Bourbonu i 25ml Campari. Dla wzbogacenia aromatu można dodać kilka pasków lekko palonej skórki pomarańczy. Podawać go należy w niskiej szklance wraz z lodem. Należy jednak pić go bardzo rozważnie, gdyż jest to koktajl bardzo mocny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*