Zalety aranżacji posiadłości w stylu prowansalskim

W domowych wnętrzach można zastosować różne style aranżacyjne, które będą definiowały upodobania użytkowników. Szeroki wybór ciekawych projektów aranżacyjnych pozwala na kreowanie wnętrz o nieszablonowej formie. Duży wybór dostępny jest zarówno we wszystkich kategoriach meblowych, jak i w asortymencie dekoracji. Przy odrobinie własnej kreatywności każde pomieszczenie może stać się niepowtarzalne i wyjątkowe. 

Niepowtarzalne projekty aranżacyjne – inspiracje prowansalskie

W domach o przytulnym i klimatycznym charakterze często stosowany jest styl prowansalski. Taki trend pozwala na podkreślenie domowego charakteru urządzanych wnętrz, z jednoczesnym zachowaniem pewnej elegancji i dobrego smaku. Posiadłość, w której dominują akcenty prowansalskie emanuje wyrafinowanymi wykończeniami i pięknymi dodatkami. Uwagę przyciągają starannie dobrane kolory ścian i podłóg (zwykle różne odcienie bieli i pastele), gustowne uchwyty meblowe oraz efektowne oświetlenie. W tak perfekcyjnie dopracowanych aranżacjach można poczuć się swobodnie i komfortowo.

Aranżacje prowansalskie są także bardzo funkcjonalne. W salonie lub przestrzeni jadalnianej znajduje się zazwyczaj duży stół oraz wygodne krzesła w białym kolorze, dostępne m.in. na stronie https://meble-prowansalskie.pl/krzesla-biale/. Nie może też zabraknąć praktycznych mebli przeznaczonych do przechowywania. W tej roli doskonale sprawdzają się stylowe komody i kredensy, które na dodatek gwarantują udane wrażenia wizualne. W zestawieniu z takimi meblami pięknie prezentują się gustowne tkaniny – np. starannie dobrane firany i zasłony oraz obrusy.

Zostaw Komentarz

18 − szesnaście =