Hobby i sport

Kitesurfing dla początkujących – co warto wiedzieć?

Kitesurfing dla początkujących – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Moda na uprawianie kitesurfingu trwa od kilku dobrych lat i nic nie wskazuje na to, żeby miała minąć. Sport ten pokochali miłośnicy adrenaliny i ekstremalnych wrażeń oraz osoby, które chcą przekonać się, jak to jest czuć absolutną wolność. Zanim wskoczysz na deskę i spróbujesz płynąć pod wiatr, musisz jednak wiedzieć o tym sporcie kilka rzeczy. Jakich?

Na czym polega ten sport?

Kitesurfing, to ekstremalny sport wodny, który polega na poruszaniu się po wodzie na desce przy pomocy specjalnego latawca (kite). Jest uprawiany zarówno na jeziorach, jak i nad morzem. Na największe wrażenia można liczyć oczywiście wtedy, kiedy występuje silny wiatr. Bałtyk jest idealny do tego rodzaju sportu, z powodu stosunkowo płytkiej wody oraz dużej przestrzeni na lądzie, które znacznie ułatwiają uprawianie tej dyscypliny. Ten sport z pozoru może przypominać windsurfing, jednak technika poruszania się po wodzie jest tu zupełnie inna. W kitesurfingu, deska jest bowiem prowadzona po krawędzi wody, nie płasko – jak w przypadku właśnie windsurfingu. 

To nie jest wcale takie trudne

Patrząc na osoby, przemieszczające się z ogromną prędkością wśród fal, można mieć wrażenie, że jest to sport zarezerwowany tylko dla ludzi wysportowanych oraz o specjalnych umiejętnościach. Nic bardziej mylnego. Tej aktywności może nauczyć się tak naprawdę każdy, kto potrafi pływać oraz dobrze czuje się w wodzie. Oczywiście najlepiej się do tego odpowiednio przygotować i posiadać chociaż minimalną wiedzę o tym sporcie oraz najważniejszych aspektach technicznych. Niezbędne informacje można zdobyć zapisując się na kurs tej dyscypliny nad polskim morzem, np. tutaj https://www.easy-surfcenter.pl.

Jak szybko zdobyć wiedzę o kitesurfingu?

Czy można nauczyć się tego samodzielnie? Nie jest to najlepszy pomysł ze względu na bezpieczeństwo. Na kursie kitesurfingu można zdobyć wiedzę i umiejętności od profesjonalnych instruktorów, którzy wiedzą jak najlepiej i najszybciej nauczyć się sztuki pływania na desce. A przy okazji można stać się członkiem całej społeczności kitesurfingowej. Bo jak często można usłyszeć, kitesurfing to nie tylko sport, ale również styl życia. Zdobywając kolejne szczeble szkolenia, szybko można przekonać się, ile prawdziwej radości mogą dać ekstremalne emocje – można się od tego uzależnić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*