Ogród i dom

Zalety montażu zbiornika na deszczówkę

Zalety montażu zbiornika na deszczówkę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gromadzenie wody deszczowej w specjalnym zbiorniku to obecnie jeden z wiodących trendów. Zazwyczaj tego rodzaju konstrukcje montuje się przy samej elewacji domu, dzięki czemu bez problemu zbierają wszelką wodę spływającą z dachu (wersje naziemne). Oczywiście na rynku znajdziemy również modele podziemne, które posiadają formę modułową i są ściśle połączone z systemem rynien. Za standardowy zbiornik o pojemności do 2000 litrów zapłacimy między 800 a 1500 zł – oczywiście w zależności od producenta, materiału wykonania oraz poziomu zaawansowania. 

Strzał w dziesiątkę dla osób oszczędnych

Obecnie największą popularnością cieszą się zbiorniki betonowe na wodę deszczową, ponieważ są one ponadprzeciętnie wytrzymałe i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Główną korzyścią wynikającą z ich posiadania jest możliwość zaoszczędzenia całkiem sporych pieniędzy. Zdobyta dzięki konstrukcji woda znakomicie bowiem nadaje się choćby do podlewania roślin rosnących w ogrodzie, spłukiwania toalety, zmywania elewacji obiektu mieszkalnego, mycia narzędzi, czyszczenia samochodu osobowego, a nawet prania ubrań. W skali roku jesteśmy w ten sposób w stanie ograniczyć opłaty za korzystanie z wodociągu aż o 50%.

Kolejna wartościowa zaleta omawianego rozwiązania to przyczynianie się do ochrony środowiska. Wynika to z faktu, że używanie na co dzień wody opadowej znacznie minimalizuje zapotrzebowanie na tę pochodzącą z rurociągów, więc może ona zostać spożytkowana w bardziej użytecznym celu. Nie zapomnijmy również, że deszczówka jest pozbawiona kamienia (nie zostawia osadu w toalecie i urządzeniach sanitarnych) oraz uboga w chlor (pozytywnie wpływa na kondycję roślin).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*